31. 7. 2008 Lucie Vítková

Do Prahy míří ambiciózní Chomutov

Zápasová příprava začíná. Přestože venku panují tropická vedra, hokejisté Sparty musí veškeré myšlenky směřovat k hokeji. Pražané disponují širokým kádrem a právě v následujících dnech budou hokejisté bojovat o své místa v základní sestavě. Právě proto v prvním přípravném zápase proti Chomutovu dostanou příležitost především mladí hráči. Zápas je na programu v pátek od 11:00. Jste srdečně zváni, vstup je dobrovolný.
Pražané po dovolených vstoupili poprvé na led minulý čtvrtek, ovšem pořádná příprava na ledě odstartovala až v pondělí. První dva dny byly v Holešovicích spíše zahřívací. Od pondělka se však trénuje zostra a v pátek už hokejisté poprvé změří síly proti prvoligovému protivníkovi. Do Prahy přijede ambiciózní Chomutov, který touží postoupit do nejvyšší české soutěže. Právě proto v létě lákal do svého středu Martina Ručinského, kterého do své sítě nakonec ukořistila Sparta.

Martin Rusinský ani David Výborný se však v pražském dresu v pátek neobjeví. Šanci dostanou především mladí hokejisté, kteří mají přesvědčit trenéry o svých kvalitách. V útočných řadách nabitý celek Sparty disponuje velkou konkurencí, nikdo nemá své místo v základní sestavě jisté. Fanoušci se ovšem mohou těšit, co ukáží jim neznámá jména vracející se do Sparty ze zámořských soutěží. Pod drobnohledem budou Koreis i Látal či z Vítkovic přicházející bek Gulaši.

Soupeř ze severu Čech v létě rovněž nezahálel. Velké množství odchodů vyvážily následné příchody, Chomutov se neskrývá vysokými ambicemi. Největší posilou je zřejmě ofenzivní Zdeněk Skořepa nebo finský brankář Jan Lundell. Oba hokejisté by měli proti Spartě dostat šanci. Chomutov o den dříve sehraje svůj první přátelský duel s Gazpromu Orenburg. Předpokládá se, že trenér Pešout vyšle na ruský celek mladší hráče a o den později se v Praze představí starší a zkušenější hokejisté z řad Chomutova.

Zápas s Chomutovem začne v Aréně HC Sparta Praha v pátek 1. srpna v 11:00. Vstup na utkání je dobrovolný, proto neváhejte a přijďte shlédnout nové tváře v rudém dresu.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!