9. 1. 2005 Vojtěch Gibiš, Tadeáš Drahorád

Do Prahy přijedou Valaši

K dohrávce 36. kola přijede na Spartu Vsetín. Jedenáctý tým tabulky jde v posledních zápasech nahoru. Z posledních dvanácti utkáni prohráli Valaši jen třikrát. Stihací jízda za play-off tedy pokračuje v Holešovicích proti Spartě, které Vsetín nadělil zatím nejtěžší porážku.
O soupeři ...
Vsetín je nejúspěšnější český klub devadesátých let. Vždyť už v první extraligové sezóně 1994/95 získali hokejisté z východní Moravy první extraligový titul. Jejich kralování trvalo až do ročníku 1999/00, kdy jejich obdivuhodnou šňůru přetrhla pražská Sparta. Vsetín tehdy skončil druhý. Poslední titul vybojovali Vsetínští o rok později, kde jim ve finále byla soupeřem opět Sparta. V sezóně 2000/01 započalo temné období dějin slavného klubu. Velký odliv hvězd a finanční problémy zapříčinily, že se klub poprvé ve své extraligové historii nedostal do play-off. V následujicím ročníku se mužstvo tvořené mladíky a hrstkou veteránů vrátilo do vyřazovacích bojů. Slavia byla ve čtvrtfinále ovšem příliš velké sousto, a tak Valaši vypadli už po čtyřech zápasech. Zatím nejhoršího umístění dosáhl Vsetín loni, když skončil předposlední.

Letos se Valaši pohybují ve spodních patrech tabulky. Po rozsáhlé zápasové krizi přišlo ukončení spolupráce s dlouholetým vsetínským hráčem Romanem Stantienem, který se odebral na rodné Slovensko. Koncem října se mužstvo chytlo a dokázalo porazit i soupeře jako je Zlín, Liberec anebo Sparta. V posledních dvanácti zápasech prohrál Vsetín pouze třikrát. V minulém kole ale podlehl jako jediný celek v extralize doma Jihlavě.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Vsetínu se vrátil po dobu výluky NHL "ztracený syn" Roman Čechmánek. Třiatřicetiletý brankář Los Angeles Kings nehájí jenom branku Vsetína, ale zároveň v klubu vypomáhá i jako sportovní manažer. Čechmánek byl ale během podzimu zraněn, proto zatím stihl naskočit pouze do čtyřiadvaceti zápasů. Momentálně má percentuální úspěšnost zákroků 92,58. Průměr inkasovaných branek na zápas má 2,47. Čechmánek nemá však jednoduchou situaci, hraje za mladým týmem bez velkých jmen. Jediným výraznějším pilířem v obraně je Rostislav Klesla. Bek Columbusu s dobrou nahrávkou taktéž působí ve Vsetíně po dobu výluky zámořské soutěže. Vsetínu vypomáhá hlavně v ofenzivě, o čemž svědčí pozice druhého nejproduktivnějšího hráče týmu. Na své konto si v letošní sezóně připsal devatenáct bodů za pět branek a čtrnáct přihrávek.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První vzájemný zápas se uskutečnil v Holešovících počátkem října. Sparta v něm vyhrála 3:1, když o výhře rozhodla až ve třetí třetině. Zápas načal lépe hostující Brabenec, jenž zamířil mezi Břízovy betony již ve třetí minutě. Vyrovnání zařídil v polovině zápasu Hlaváč. V šestačtyřicáté minutě vstřelil vítězný gól v přesilovce Petr Nedvěd. O dvě minuty později pečetil vítězství bombou od modré Karel Pilař. Druhý vzájemný duel se uskutečnil v polovině listopadu ve Vsetíně na stadionu na Lapači. Stav nula nula vydržel až do poslední minuty první třetiny. Pak ovšem Vsetín "poslal" Spartě do šatny dvě branky z holí Gregořka a Vaka. Další dva hřebíčky do sparťanské rakvičky zatloukli ve druhé třetině Somík s Veselým. Snížení Sparty přišlo až pětačtyřicáté minutě. To dorážel Netíkovu střelu Chabada. Vsetín ještě přidal gól Selingrem, Sparta kontrovala Kotrlou. Celkově zápas dopadl 5:2 pro Vsetín.
O Spartě:
Zdá se, Ţe Sparta po nevýrazných výkonech na konci roku navázala na skvělou formu ze Spengler Cupu. 4. ledna Pražané uspěli v Karlových Varech, kde vyhráli 5:1, v posledním domácím utkání zdolala Sparta kladenský Rabat 2:0 a v neděli vyhrál druhý tým tabulky ve Třinci 2:1 v prodloužení. Svou formu potvrzuje i mladík Tomáš Pöpperle, který ve třech zápasech dostal jen dva góly.

Spartě by se mělo do sestavy s největší pravděpodobností vrátit několik hráčů. Konkrétně Rostislav Olesz, Martin Chabada a Tomáš Netík. U Jana Marka a Petra Břízy se očekává nasazení do zápasu v pátek proti Jihlavě. Josef Melichar se vrátí koncem ledna, Jindřich Kotrla se zotavuje z otřesu mozku.

Ve Spartě nejvíce září:
Tradiční oporou Sparty je Petr Nedvěd. Rozhodl minulý zápas v Třinci a nadále baví diváky svými hokejovými kousky. Petr Nedvěd vstřelil v Třinci pátnáctý gól sezóny, a stanul opět na špici tabulky sparťanských kanonýrů. Další zajímavostí je, že Nedvěd má na kontě již šest vítězných gólů! Velký objev letošní sezóny Tomáš Pöpperle předvádí neuvěřitelné výkony. V posledních třech zápasech inkasoval pouze dvakrát. Mladý brankář také kraluje statistikám v celé lize! Momentálně má úspěšnost zákroků 94,69 procenta a průměr inkasovaných branek na utkání pouze 1,6!
O zápase:
Zápas začíná v holešovické T-Mobile Areně v úterý 11.1.2005 v 18:30. V předprodeji či na pokladnách haly si můžete zakoupit vstupenky v ceně 70 - 130 Kč. Taktéž lze využít prodejní síť Ticketpro či Tipsport a zakoupit vstupenky v ceně 60 - 115 Kč.