29. 4. 2004 MiG

Do Sparty míří Kašpařík, opačným směrem putuje Tomajko

Po angažmá v Liberci se vrací do pražské Sparty útočník Pavel Kašpařík. Holešovickému klubu se upíše na dva roky s roční opcí. Sparta jedná i s několika dalšími hráči, mezi nimi je i obránce Nashvillu Robert Schnabel!
Pětadvacetiletý útočník Pavel Kašpařík, který hrál za sparťanské ´áčko´ od mistrovské sezóny 1999/2000, se do Holešovic vrací z libereckého angažmá, které trvalo od konce listopadu 2002. Tehdy se stal ´Kašpi´ součástí výměny s libereckými Tygry za Vojtěcha Kubinčáka.

„Když Pavel odcházel, nebyl moc využívaný, proto jsme se tak domluvili, aby dostal více prostoru. Naší smlouvu tehdy převzal Liberec a ta nyní skončila,“ vysvětluje sportovní ředitel Sparty Miroslav Kuneš. „Chtěl tu hrát, pozorovali jsme ho celou sezónu a víme, že s Vencou Novákem byl v Liberci nejlepším útočníkem.“

Kašpařík sice není tvůrce hry, ale ve Spartě se prosazoval především výbornou prací před brankou, kdy dokázal střílet velké množství gólů z těsné blízkosti a z dorážek. V sezóně 2001/02 nastřílel ve 63 zápasech 16 branek. „Je silný, velký a je to dobrý kluk,“ chválí sportovní ředitel Kašpaříka, který kromě Liberce působil také v mateřském týmu Písku, Havířova a Karlových Varů.

Ze Sparty na sever naopak zamíří útočník Jan Tomajko, kterému v pražském klubu letos končila smlouva a vedení už dříve oznámilo, že s dalším působením bývalého olomouckého křídla již nepočítá. Tomajko přišel do Sparty v létě 2001 poté, kdy se Vsetínem získal poslední titul.

Sparta má zaděláno na další posily. Odchody v obraně už najisto zacelí sparťanský odchovanec Michal Dobroň. Z CSKA Moskva se vrací Martin Richter, jenž má v Holešovicích smlouvu ještě na jeden rok. Z neúspěšného hostování v Třinci přichází Jaroslav Kasík, ze zámořské AHL by se měl vrátit David Kočí.

Roční hostování v Prostějově končí Ondřeji Malinskému, který už má extraligové zkušenosti ze sezóny 2002/03. V jednání je příchod urostlého pětadvacetiletého obránce Roberta Schnabela, který začínal ve Slavii a letos odehrál dvacet zápasů v NHL za Nashville.

V útoku by měl Spartu posílit Michal Sivek, který měl namířeno domů už v lednu tohoto roku, ale kvůli zdravotním potížím musel návrat odložit. S velkou jistotou do Sparty přijde i Jindřich Kotrla, je třeba doladit pouze některé detaily jeho smlouvy. „Chtělo ho více klubů, ale bylo to přání našich trenérů,“ říká k překvapivému tahu Kuneš.

Zpečetěn je příchod Rostislava Olesze, jehož start však ještě může zmařit zámoří. Z Varů se vrací Tomáš Netík. V mužstvu zůstávají všichni mladí hráči, Vrbata, Šindel, Hromas i Dragoun.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!