22. 6. 2012 HC Sparta

Do Sparty přichází finský obránce Ari Vallin!

Pozor: Důležité! Sparta hlásí další změny v kádru. Největší je bezesporu ta, po které volalo mnoho fanoušků a přáli si ji i samotní trenéři Sparty – příchod konstruktivního obránce. Do pražských Holešovic se stěhuje Ari Vallin, čtyřiatřicetiletý zkušený bek, jenž působil ve Skandinávii, zámoří i Rusku. Další zprávou je odchod útočníka Tomáše Rachůnka do klubu HC Lev Praha, ale také podepsání nové dlouhodobé smlouvy s Adamem Lapšanským!

Po uplynulé sezoně opustili kabinu Sparty tři obránci: Michal Sersen, Jiří Kučný a Jaroslav Kasík. Přišel však pouze Travis Gawryletz z Karlových Varů. Tahle (ne)rovnice platila jen do pátku. To totiž vedení pražského celku podepsalo smlouvu s finským obráncem Ari Vallinem. „Sehnat kvalitního beka v konkurenci finančně silné KHL, který je dobrý vzadu a ještě dovede podpořit ofenzívu, to je v české extralize téměř nadlidský úkol,“ tvrdí Patrik Martinec, sportovní manažer Holešovických. „Jsme rádi, že se nám podařilo přivést Ariho. Měli jsme na něj dobré reference z několika nezávislých zdrojů a jsme přesvědčeni, že v sestavě nahradí Michala Sersena,“ usmívá se Martinec. (foto: jatkoaika.com)

Úprav dozná i ofenzivní letka sparťanského týmu. Špatnou, leč pochopitelnou zprávou je odchod Tomáše Rachůnka. „Tomášovi u nás končila po této sezoně smlouva. My jsme mu už nyní nabídli její prodloužení, protože nás v uplynulé sezoně přesvědčil, že si to zaslouží. Tomáš ale odmítnul s tím, že by chtěl hrát KHL za Lev Praha, který jej draftoval,“ vysvětluje Martinec. „Tím pádem jsme se rozhodli pustit Tomáše už letos, protože není kmenovým hráčem Sparty a za rok by odešel bez náhrady a zadarmo. Na jeho místě chceme dát větší příležitost někomu z dalších mladých hráčů a odchovanců Sparty, které chceme začleňovat do týmu. Jedná se o hráče typu Žálčíka, Formana či Přibyla.“

Vedení Sparty se na druhou stranu dohodlo na podepsání dlouhodobého kontraktu s Adamem Lapšanským. „Za to jsme hodně rádi. Adam je jedním z mladších hráčů, na které bychom vedle našich odchovanců chtěli v nejbližších sezonách sázet,“ tvrdí Martinec.

×
Dnes v   | Jun.
HC VÍTKOVICE RIDERA
HC Sparta Praha
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC Sparta Praha
HC Energie Karlovy Vary
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Machovský: Hráli jsme to, co po nás Uwe chtěl

KVA - SPA 1:4 - Proti Energii znovu tři body

Toma a Kasík: Doma tak pořádkumilovní nejsme!

Sparta vzdává hold padlým hrdinům