12. 11. 2004 Vojtěch Gibiš

Do Sparty přichází obránce Ivan Majeský

Sparta uzavřela s defenzivním obráncem Ivanem Majeským smlouvu do konce sezóny. Pokud by však začala NHL, vrátí se do Ameriky. Hráč již tento týden naskočil k tréninku ve Spartě, a do soutěžního utkání by měl nastoupit již v úterý v Jihlavě.
Osmadvacetiletý slovenský reprezentant patří v NHL do týmu Atlanty. Kariéra Ivana Majeského začala v Banské Bystrici, kde se i narodil. Do slovenské extraligy naskočil v banskobystrickém dresu v roce 1995. V roce 1999 se nadějný obránce přesunul do Zvolena. Zde strávil jednu úspěšnou sezónu, v která zazanamenal v jednašedesáti zápasech dvacet bodů za sedm branek a třináct asistencí.

V roce 2000 se opět stěhoval, tentokrát za hranice. Konkrétně do Finska, kde zaujal v týmu Ilves Tampere. Po dvou odehraných sezónách v SM-lize se rozhodl opět změnit barvu dresu. Novým působištěm se stala Florida Panthers. Před sezónou 2003/2004 byl Ivan Majeský vyměněn do Atlanty, kde vloni naskočil k třiašedesáti zápasům.

V létě měl Ivan Majeský nastoupit za Slovensko na Světovém Poháru, ale při tréninku v Ottawě si přivodil tříštivou zlomeninu ruky. Zranění bylo natolik závažné, že se dával dohromady až do současnosti, a proto zatím letos neodehrál jediné utkání. „Byl jsem se Spartou v kontaktu už od Světového Poháru, ale potom přišla operace a pauza na dlouhou dobu. Nyní už jsem v pořádku, a v úterý bych mohl nastoupit,“ říká Ivan Majeský. Na Spartě již trénuje celý tento týden. „S kým však budu hrát to zatím netuším,“ svěřuje se bek s výbornou rozehrávkou.

Důvody angažování vysvětloval sportovní manažer Sparty Miroslav Kuneš.“Máme dlouhodobě zraněného Josefa Melichara, drobné zdravotní potíže trápí Josefa Řezníčka. Navíc jsme měli v plánu rozšířit naše řady o jednoho kvalitního beka.“ Pomoc při výběru poskytl trenér Slavomír Lener, jenž Majeského sledoval při působení ve Finsku. Tehdy zastával Lener funkci evropského skauta Floridy, a právě Majeského Floridě doporučil.

Ivan Majeský má i bohaté reprezentační zkušenosti. V roce 2002 zastupoval naše východní sousedy na olympiádě v Salt Lake City. V roce 2003 a 2004 reprezentoval Slovensko na světovém šampionátě.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

LIB - SPA 3:2 - Prohra po bitvě

Chlapík: Sparta byla jediná volba!

Posila z NHL! Spartě vypomůže Filip Chlapík