13. 11. 2012 HC Sparta

Do Sparty přichází obránce Petr Gřegořek

Sparta hlásí další posilu do defenzivních řad. Do obrany holešovického celku přichází PETR GŘEGOŘEK. Mistr světa z roku 2010 se stěhuje z Karlových Varů na přestup a nastoupit by měl hned v zítřejším utkání proti Plzni, které se hraje v Tipsport Aréně od 18.30 hod.

Narodil se 25. května 1978 v Českém Těšíně, kde také začínal s hokejem. V jedenácti letech přešel do tehdy prvoligového Baníku Karviná. Dorostenecká léta strávil v týmu Opavy, kde si zahrál i v baráži o postup do extraligy v roce 1996. Z Opavy ale záhy zamířil do Vítkovic. Extraligu poprvé okusil v devatenácti letech. Vůbec první zápas v nejvyšší soutěži odehrál 11. února 1997 proti Českým Budějovicím.

Od té doby šla jeho kariéra prudce vzhůru. V létě roku 1997 jej angažoval z Vítkovic Třinec a talentovaného zadáka ihned zařadil do první obranné dvojice k Ľubomíru Sekerášovi. Nabral nesmírně cenné zkušenosti, celkem odehrál ve své premiérové sezoně osmačtyřicet střetnutí a s Železárnami nakonec slavil zisk stříbrných medailí. U polských hranic Gřegořek vydržel až do dubna roku 2002, kdy se rozhodl poprvé v profesionální kariéře změnit prostředí a podepsal kontrakt s Českými Budějovicemi.

Sezonu 2002/2003 začal velmi dobře, ale v době, kdy se jihočeský klub potácel v krizi, s ním přestal počítat. Nové útočiště našel v Liberci, ale ani na severu Čech mu pšenka příliš nekvetla a vrátil se do velmi dobře známého prostředí do Třince. V jeho barvách odehrál výborné play-off. Po skončení ročníku se nevrátil do Českých Budějovic, které na něj měly v rámci extraligy práva, ale na rok zamířil do Ruska. Týmu Molot Prikamje Perm pomohl postoupit z druhé ligy do nejvyšší soutěže, ale tím také svou zahraniční anabázi zatím uzavřel.

V dubnu roku 2004 podepsal smlouvu se Vsetínem. Odehrál čtyřicet utkání, aby se s koncem lednového přestupního termínu vrátil do Českých Budějovic, které bojovaly o návrat mezi tuzemskou elitu. Gřegořek snu jihočeské veřejnosti výrazně pomohl. Euforie z návratu mezi čtrnáctičlennou elitu mu učarovala natolik, že neváhal s podpisem nové smlouvy v Českých Budějovicích. Stal se dvakrát po sobě nejproduktivnějším bekem týmu, patřil ke klíčovým oporám Jandačova souboru a významně se podepsal pod dvě čtvrtá místa, která České Budějovice po postupu do extraligy uhrály.

V dresu Budějovic poté zůstal až do sezony 2009/2010, po celou dobu patřil k oporám defenzivních řad Jihočechů. Dva následující ročníky odehrál Gřegořek, který si připsal i starty v seniorské reprezentaci a podílel se na zisku zlatých medailí na světovém šampoinátu 2010 ve Vídni, v Karlových Varech. V průběhu té třetí se Vary dohodly s pražskou Spartou, kam se zkušený bek po listopadové reprezentační pauze přesunul. U týmu Holešovických se tak znovu setká s koučem Josefem Jandačem, který jej vedl už v Budějovicích.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Podepsáno. Hokejová farma Sparty je v Kadani

Zpátky na led! Kompletní tým zahájil přípravu

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině