9. 11. 2012 HC Sparta

Do Sparty přichází útočník Jiří Sekáč

Reprezentační přestávka sice končí až příští středu, ale sparťané nabírají formu pod staronovým koučem Josefem Jandačem pochopitelně i v těchto dnech. A společně se stávajícím kádrem začne trénovat i Jiří Sekáč. Dvacetiletý útočník Lva Praha přichází na měsíční hostování, zpět do KHL se naopak vrací Tomáš Rachůnek.

Kabina Sparty přivítá novou tvář. Talentovaný útočník Jiří Sekáč je odchovancem Kladna a v minulé sezoně odehrál šestatřicet utkání za Lev Poprad. Pro aktuální ročník si jej vzal pod svá křídla pražský Lev. „V rámci vztahů mezi Spartou a Lvem došlo k této změně, která se týká mladých hráčů ročníků 1991 a 1992. Útočník Sekáč jde na měsíc k nám a Tomáš Rachůnek se vrací zpátky,“ vysvětlil sparťanský kouč Josef Jandač. „Jirka je typ dravého útočníka, který má dobrý pohyb a umí to i s pukem,“ dodal trenér.

Profil Jiřího Sekáče

Dvacetiletý útočný talent Jiří Sekáč je pravidelným mládežnickým reprezentantem České republiky. Zahrál si na MS „18“ a v loňském roce na MS „20“, kde patřil k oporám týmu, když v šesti zápasech asistoval u tří branek.

Na klubové scéně stojí za zmínku Sekáčových 87 bodů v 47 utkáních v kladenském dorostu v sezoně 2008/2009 (vyhrál bodování ligy), stejně tak jeho produktivita v mládežnické USLH v sezoně 2010/2011 v dresu Youngstown Phantoms, kdy dosáhlv na 45 bodů v 58 zápasech.

Poslední ročník Sekáč strávil v KHL a mládežnické MHL v Popradu. V dresu Tatranských Vlků odehrál 6 utkání a získal 10 bodů, v Kontinentální lize vstřelil v 36 utkáních dva góly a na osm přihrál.

Sezonu 2012/2013 započal ve Lvu Praha, kde se ale ve velké konkurenci nedokázal bodově prosadit. Do týmu Sparty přichází na měsíční hostování.