17. 10. 2012 HC Sparta

Do Sparty přichází útočník Marek Hovorka

AKTUALIZOVÁNO - Sparta představuje další posilu, tentokráte znovu v ofenzivních řadách. Do holešovického celku přestupuje z Kladna útočník MAREK HOVORKA. "O Marka mělo zájem více klubů a jsme rádi, že se nám ho podařilo získat do Sparty," říká kouč Václav Sýkora.

Marek Hovorka získal na uplynulém mistrovství světa stříbrné medaile se slovenským národním týmem a v aktuálním ročníku zatím nastřádal v dresu Kladna dvanáct utkání, v nichž vstřelil čtyři branky. Nyní se stěhuje do Sparty. "Je to dravý útočník, který má tah na branku a dokáže vymyslet finální přihrávku i vstřelit gól," tvrdí o posile trenér Sýkora. "Navíc je to typ hráče, který nechá na ledě maximum."

Ihned po nástupu kouč Sýkora avizoval, že prvořadé bude posílení defenzivních řad. "Ano, to jsme proklamovali a podařilo se to v podobě příchodu Sičáka a výpomoci Mojžíše. Samozřejmě pokračujeme v hledání, ale s obránci to není jako s houskami na krámě. Neshánějí se tak snadno," říká sparťanský kouč. "Marek pro nás bude platným hráčem ve všech směrech," dodává.

Profil Marka Hovorky

Slovenský útočník, rodák s Dubnice nad Váhom, začínal s velkým hokejem v Martině, odkud se v roce 2004 stěhoval do Liptovského Mikuláše. Během čtyř sezon, které v místním klubu odehrál, nastoupil ve více než dvou stech zápasech, a stal se stabilním článkem sestavy. V sezoně 2007/08 krátce poprvé nakoukl i do české extraligy v dresu ústeckých Lvů.

Po krátké anabázi v Martině, se vrátil do Ústí nad Labem, kde působil až do sezony 2010/11, odkud si jej v průběhu soutěže vybrali do svého kádru Rytíři z Kladna. V jejich dresu pak Hovorka zažil v loňském roce svoji nejlepší sezonu v české extralize. Svému klubu pomohl vybojovat předkolo play off a ve dvaapadesáti zápasech nasbíral 32 bodů za čtrnáct gólů a osmnáct asistencí.

Na svém kontě má rovněž dvanáct reprezentačních startů a pět kanadských bodů v dresu národního týmu. Na letošním mistrovství světa zasáhl do čtyř utkání včetně vyřazovacích bojů, a pomohl tak k zisku stříbrných medailí.

Foto: sport.sk

Odehrané v 16:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec

Kudrna: Prohra nás nezastaví, jedeme dál