27. 3. 2023 Daniel Ryl

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

Ve Slezsku se pokusíme potvrdit historickou bilanci a vybojovat sedmé utkání na domácím ledě! V pátém čtvrtfinále nám bohužel vydařený dominantní výkon na výhru nestačil, proto v úterý 28. března od 17:00 hodin budeme před kamerami České televize odvracet konec sezony a pokusíme se vybojovat sedmé utkání v Praze.

Musíme prohru hodit za hlavu

Dominantní výkon, vybojované fauly a jen tři hostující střely během dvou třetin. I takový byl nedělní duel, kterému ze sparťanské strany chybělo nejpodstatnější - góly. "Měli jsme spoustu šancí a enormní tlak. Předváděli jsme naši hru. Musíme utkání v úterý překlopit na naši stranu a naší urputností si jít za výhrou. Zápas už bohužel nevrátíme, musíme prohru hodit za hlavu a soustředit se na úterý," nabádal v rozhovoru obránce Michal Kempný.

Historie šestých zápasů nám dává naději!

V extraligové historii jsme hráli šesté utkání celkem v devatenácti sériích, z nichž jsme jich vyhráli celkem jedenáct. Pozitivní bilanci máme doma i venku, ve čtvrtfinále jsme dokonce na šesti výhrách a jediné porážce. Co je ještě víc povzbudivé, za posledních deset let jsme v sedmi sériích vyhráli čtyřikrát, z toho třikrát venku!

V loňském finále jsme po domácí porážce 1:2 s Třincem sledovali zlatou oslavu soupeře, ale o rok dříve jsme v semifinálové sérii s Libercem smazali ztrátu 0:3 na zápasy a pod Ještědem vybojovali sedmý duel v Praze. Venkovní výhra 3:2 po prodloužení nás před sedmi lety poslala přes Plzeň do finále, v roce 2014 jsme výhrou v Brně urvali sedmý duel v Praze.

S Třincem si zahrajeme šesté utkání počtvrté v historii. V roce 2002 jsme vyhráli na ledě Ocelářů 4:1 a postoupili do finále, kde jsme nakonec získali titul. Výhru jsme brali i ve čtvrtfinále 2013 na domácím ledě, ale stejně jako ve zmíněném loňském finále jsme bohužel obě série nakonec prohráli.

SESTŘIH 5. ČTVRTFINÁLE V PRAZE

Junioři i dorost bojují o finále

Úspěšnou sezonu prožívají také obě nejstarší mládežnické kategorie. Junioři dvěma výhrami na ledě Karlových Varů nakročili za postupem, který díky hattricku Michala Vitoucha stvrdili domácí výhrou 6:5 po prodloužení! V semifinále na čtyři vítězné zápasy se utkají s Mladou Boleslaví, na jejímž ledě zahájí sérii v pátek 31. března.

V tento den je na programu také třetí semifinálový duel dorostenců, které po vyřazení vítěze základní části z Liberce čekají stejně jako áčko vrstevníci z Třince. Svěřenci Františka Ptáčka zahájí sérii už dnes, tedy 27. března, na ledě Ocelářů a po úterním utkání se série na tři vítězné zápasy přesune do Prahy. Cestu dorostenců můžete sledovat také na jejich Instagramu.

Druhá šance pro sparťana, dočká se debutu v NHL?

První pokus nevyšel, bývalý sparťan Lukáš Rousek byl sice v sobotu povolán z farmy do prvního týmu Buffala, ale přestože se zúčastnil předzápasového rozbruslení na ledě Islanders, nakonec se debutu v NHL nedočkal.

Český útočník měl nahradit Tagea Thompsona, jehož start byl kvůli zranění nejistý, ale nakonec pár minut před utkáním padlo rozhodnutí, že bude hrát. V pondělí byl ale bývalý sparťanský lídr povolán znovu a v noci na úterý by měl nastoupit proti Montrealu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Aaron Irving je novou posilou Sparty!

​David Tomášek odchází do zahraničí

Přijďte na sparťanský den dětí!

Herní přípravu odstartujeme v srpnu