19. 3. 2009 Lucie Strouhová

Do Varů si jedeme vzít ztracený bod zpět, hlásí Ton

Znovu je z něj obávaný kanonýr. Střelec Petr Ton prožívá úspěšné období, na Mensatora vyzrál i v druhém semifinálovém utkání. Po zápase ale z parádní trefy radost neměl, jeho mužstvo ztratilo utkání pět vteřin před vypršení nastaveného času. Poprvé v play off navíc padlo na domácím kluzišti.

Petře, překvapily vás Karlovy Vary v druhém utkání?
Hrály výborně. Byl to zápas, který jsem očekával už o den dříve. V prvním semifinále jsme se lépe vypořádali s dlouhou pauzou, proto byl výsledek jednoznačný. Dnes jsem očekával, že to bude urputnější, bojovnější, méně branek a více emocí. To vše dnešní zápas splnil a předpokládám, že stejné nyní už bude každé další utkání.

Padli jste v prodloužení, ve chvíli kdy jste mohli být psychicky nahoře…
Chtěli jsme neustále rozhodnout, měli jsme i nějaké šance. Bohužel to co nám šlo v minulých zápasech, tak nám nyní nevycházelo. Ani přesilovky nám nešly. A ne nadarmo se říká: nedáš – dostaneš. Měli jsme dvouminutovou přesilovku v prodloužení, soupeři stačilo dvacet vteřin. Stává se to, hokej je občas krutý.

Petr Ton

Rozhodující momentem neúspěchu byla právě přesilovka v prodloužení, souhlasíte?
Rozhodla zápas. Můžeme si říkat cokoliv, ale je to tak. Bylo tam špatně hrozně moc věcí. Nevyhráli jsme buly, poté nám trvalo deset, patnáct vteřin než jsme se dostali do pásma. Puk lítal pomaleji, přeskakoval nám hokejky. Když už jsme měli puk na střelu, soupeř nám tam strčil hokejku.

O rozhodčích mluvit nesmíte, přesto z nich dnes dobrý pocit mít nemůžete…
Člověk ani neví, co všechno může vlastně říci. Třeba ta pokuta přijde. Myslím si, že styl není každou třetinu vyvážený. Jako hráči nevíme, co máme dělat, a to si nestěžuji, protože jsme prohráli! Posuzování je hodně sporné.

Teď z příjemnějšího soudku, vraťte se k vaší trefě z první třetiny…
Máme s Tomášem nacvičené signály, že když je stísněn u mantinelu a má chviličku času, tak mi to hraje na prostředek. Můj úkol je startovat za pukem. Měl jsem štěstí, že bránící hráč chtěl přihrávku zblokovat, ale puk pouze zpomalil. Pak už jsem spíše improvizoval, věděl jsem že mám spoustu času. Počkal jsem si na první pohyb gólmana. Vím, že vystrkává hokejku, proto jsem zkoušel střílet. Naštěstí jsem to trefil přesně tak, jak jsem chtěl.

Série se přesouvá do Karlových Varů, s jakým cílem tam pojedete?
Musíme získat zpátky bod, který jsme ztratili doma. Budou je hnát diváci, můžou to více otevřít. Dneska jsme pořád dotahovali, takže byli hodně zatažení a v obraně precizní. Náš úkol bude jasný, musíme jít do vedení a donutit je, aby dotahovali oni. Nečekám žádné přestřelky.

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?