18. 3. 2011 Tomáš Zatloukal

Do každého střídání musíme jít naplno, ví Tomáš Karpov

Tomáš Karpov dnes dokázal jako jediný hráč Sparty překonat kladenského gólmana Lukáše Cikánka. Jeho trefa ze 49. minuty znamenala snížení na 1:3, nicméně vývoj zápasu už nezvrátila. Hosté přidali v závěru třetí třetiny ještě jednu branku a pojistili si své vedení. Kladno si tak z Holešovic odváží tři body za vítězství 1:4.

Tomáš Karpov dnes dokázal jako jediný hráč Sparty překonat kladenského gólmana Lukáše Cikánka. Jeho trefa ze 49. minuty znamenala snížení na 3:1, nicméně vývoj zápasu už nezvrátila. Hosté přidali v závěru třetí třetiny ještě jednu branku a pojistili si své vedení. Kladno si tak z Holešovic odváží tři body za vítězství 4:1.

Aktivní Karpov dal svůj první gól v play-out po pěkné individuální akci zakončené přesnou střelou zápěstím. „Karel (Hromas) vybojoval puk za brankou, dostal ho ke mě a já už měl kolem sebe dost místa. Vybruslil jsem si mezi kruhy a přes clonícího obránce rychle vypálil. Nevím, kudy puk prošel do branky, přes beka jsem nic neviděl," popisoval pěkný moment úspěšný střelec.

Tomáš Karpov

Hbitý bruslař se zkušenostmi z kanadského juniorského hokeje mohl skórovat už ve druhé třetině, společně s Karlem Hromasem ujeli propadnuvší kladenské obraně a před sebou měli pouze výborně chytajícího Cikánka. „Myslím, že jejich útočník udělal chybu na naší modré čáře. Díky tomu jsme se s Karlem dostali do brejku a šli jsme dva na nikoho. Chtěl jsem puk hodně zvednout, ale netrefil jsem ho ideálně," řekl k nadějné akci Karpov.

Sparťanský talent byl na ledě opět hodně vidět, i za nepříznivého stavu neúnavně bojoval s obránci Vagnerplastu o odražené kotouče a nešetřil soupeře ani v soubojích u hrazení. „Do každého střídání musíme dát všechno, nemůžeme se jít na led jenom sklouznout. David Výborný nám to připomíná během každé přestávky, musíme se snažit odevzdat co nejlepší výkon," dobře věděl dvaadvacetiletý Karpov.

Ačkoliv Sparta hraje ve skupině o udržení, nemá jeden z nejmladších členů základní sestavy sebemenší problém s motivací. „Jsem moc rád za každý zápas, který můžu za Spartu odehrát. Mým cílem je předvést svůj nejlepší hokej a vybojovat si čas na ledě. Jasně, možná už nemáme o co hrát, ale během zápasu se musíme soustředit pouze na hru. Chci tu odehrát dobrá utkání a ukázat, co umím," uzavřel rozhovor usměvavý útočník.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
HC VÍTKOVICE RIDERA
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
Rytíři Kladno
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zakončí domácí sérii proti Vítkovicím

Prymula: Gól v O2 areně? Skvělý zážitek!

SPA - KOM 3:2p - Domácí šlágr rozhodl Chlapík

Roman Horák: Góly nám dodají sebevědomí