4. 2. 2008 Lucie Vítková

Dobrá obrana je půl vítězství, ví Melichárek

Hra Sparty v závěru základní části graduje. Úřadující mistr odtajnil svou další tvář. Když přituhuje, dokáže se semknout a zápas odmakat odzadu na výbornou. V Českých Budějovicích se na branku čekalo dlouhých osmadvacet minut, poté skóre svým jedenáctým gólem v sezóně otevřel Tibor Melichárek. Jeho úder byl důležitý, nastartoval mužstvo k dalšímu zisku tří bodů na hřišti soupeře.
Hokejisté Sparty mají za sebou nepříjemnou šňůru čtyř zápasů na ledě soupeře. Vyjma úvodního zápasu s Vítkovicemi vždy dokázali bodovat a ze série vytěžili sedm bodů. „Po Vánocích jsme se herně zvedli, našli jsme správnou taktiku, která je úspěšná. Hrajeme zodpovědně, protože tabulka je za námi velmi vyrovnaná a boj o šestku je tuhý. Potřebujeme body, abychom byli klidní, celé mužstvo tomu podřizuje vše a proto jsme úspěšní,“ prozrazuje slovenský střelec Tibor Melichárek.

Mužstvo navíc dominuje v defenzívě. Již šest třetin nedostalo branku. Na brankáře Dubu nevyzráli hráči Ústí nad Labem ani lídr tabulky České Budějovice. „Snažíme se bekům pomáhat i my útočníci, hrajeme jeden za druhého. Dobrá obrana je půl vítězství a doufám, že naše defenzíva bude v závěru sezóny jen gradovat,“ usmívá se robustní forvard, odchovanec topoľčanského hokeje.

Na jihu Čech se na branku čekalo až do osmadvacáté minuty. Větší trpělivost prokázali Pražané, kteří úspěšně odolávali domácí ofenzívě a sami růžky vystrkovali zřídka kdy. Když už se ale vydali na útočný výlet, vždy zaváněl brankou. „Trpělivost je základ k úspěchu na hřišti soupeře. Hrajeme už trochu play off zápasy, kdy se nikdo nikam nežene a snaží se hrát zodpovědně ze zabezpečené obrany. Dokazujeme si, že na to máme a můžeme být úspěšní i směrem dozadu,“ pochvaluje si křídelník první formace Sparty a dodává. „Dobře chytali brankáři. Přestože bylo hodně přesilovek, nikdo nedokázal vstřelit branku. Pro nás bylo důležité, že jsme uspěli jako první a pomyslná miska vah se přiklonila na naši stranu,“ přemítá několik chvil po zápase člen širšího kádru slovenské reprezentace.

Skóre otevřel právě Tibor Melichárek, který si připsal na své konto jedenáctou branku v sezóně. „V přesilovce někdo nastřelil puk na opačný mantinel, Saša ho dobruslil a střílenou přihrávkou mi jej poslal před brankáře. Měl jsem dobrou rychlost, natlačil jsem se před obránce a jen nastavil čepel,“ vrací se k důležitému momentu sám autor první branky střetnutí. „Domácí rázem museli otevřít hru, v obraně se vyskytla okénka a my měli celou řadu rychlých protiútoků. Bohužel jsme jich mnoho nevyužili, ale nevadí. Důležité jsou tři body, které vezeme,“ mávl rukou vytáhlý útočník, jenž převážnou část své kariéry strávil v Dukle Trenčín, oslavil s ní i mistrovský titul.

Melichárek se v posledních zápasech objevuje ne křídle první formace vedle Nedvěda a staronové posily Miroslava Hlinky. Spolupráce zřejmě trojici vyhovuje, v Ústí se střelecky prosadil Nedvěd, na jihu Čech mužstvu brankami pomohli Melichárek i Hlinka. „Máme ještě některé zraněné hráče, takže nevím, zda je sestava nyní konečná. S Petrem Nedvědem i Hlinkou se mi ale hraje výborně, byl bych rád, kdybych s nimi vydržel,“ přeje si na závěr slovenský hokejista.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola hostí Kometu

Čtyři hráči prodloužili kontrakt ve Spartě

Kudrna: Machyho sebevědomí půjde nahoru

Machovský: Snažil jsem se splatit důvěru