12. 4. 2007 Lucie Vítková

Dobrý mančaft třikrát neprohrává, říká Hanzlík

Přestože hokejisté Sparty prováhali už dvě možnosti získat mistrovský titul, zbraně stále neskládají a ani poraženecká nálada z nich nečiší. A už vůbec ne z harcovníka Jana Hanzlíka, jenž je znám svou buldočí vůlí jít neustále za vítězstvím. Před šestým finále tak směle vyhlašuje: “Dobrý tým třikrát v řadě neprohrává, a my jsme dobrý tým!“
Jako špatný sen se Pražanům musel zdát průběh doposud posledního finálového střetnutí. Přestože svěřenci trenéra Výborného měli výborný nástup do utkání, po prvních dvaceti minutách prohrávali o dvě branky. “Vletěli jsme na ně, chtěli jsme hrát co nejdéle bez branek. Jenže nakonec jsme smolně inkasovali,“ krčil rameny krátce po střetnutí obránce Jan Hanzlík.

Zejména druhá branka byla z kategorie nešťastných. Brankář Duba po zákroku držel puk ve své výstroji, většina aktérů střetnutí přestala hrát, přesto si puk našel Ondřej a vyklepl jej Dubovi z výstroje přímo na hůl Andrašovskému. “Koukal jsem na to ze střídačky, takže se těžko vyjadřovat. Viděli jsme, že Tomáš puk drží a najednou do něj někdo píchl a puk byl zase ve hře. Nevím, co k tomu více říci,“ nechtěl polemizovat mladoboleslavský rodák. “Rozhodčí gól uznal, tak zřejmě bylo vše v pořádku,“ prohodil vzápětí.

O první přestávce se však v útrobách pardubické ČEZ Arény nekonala slovní bouřka, naopak hostující hokejisté stále věřili v obrat v utkání. “Povedl se nám již v prvním zápase. Jenže vždycky, když jsme do nich začali bušit, obdrželi jsme záhy gól. Ten třetí nás zlomil definitivně,“ přiznal sparťanský bojovník. Po třetí brance se mezi tyče postavil náhradní brankář Salfický a více prostoru na ledě dostávali také mladší hráči. “Neřekl bych přímo, že jsme zápas odevzdali. Spíše jsme sílu rozložili na všechny hráče, přeci jen nás čeká v sobotu, respektive v pondělí další zápas. Trenéři dali čtvrté pětce pokyn napadat a zkusit vybojovat nějaký puk, aby si zkušenější hráči trochu orazili. Ještě nás čekají velice důležité zápasy,“ připomíná dlouhovlasý zadák.

Po střetnutí zavládlo v šatně Holešovických hrobové ticho, do autobusu se hráči trousili se sklopenými hlavami. “Ale neřekl bych, že nám schází sebevědomí. Před sérií jsme chtěli vést po pěti zápasech, což se nám nyní daří a měli bychom být nahoře. Za sebe říkám, že tým je zdravě nabuzený do dalšího zápasu,“ odmítá skepsi sparťanská osmatřicítka. “V kabině razíme celou sezónu rčení, že dobrý mančaft třikrát v řadě neprohrává, a my jsme dobrý mančaft, tak uvidíme,“ pousměje se.

Šestý finálový duel je na programu už v sobotu, oba celky mají na regeneraci pouhý jeden den. Ovšem na duel před vyprodaným domácím hledištěm se těší. “Půjdeme do toho s tím, že to je nás poslední zápas v sezóně a že už nelze udělat žádný krok zpátky,“ burcuje sebe i příznivce rudých šikovný obránce. “Dáme si v pátek pořádně do těla, nabušíme si do hlav všechno tak, abychom si nezkazili závěr sezóny a zvládli ten poslední krok,“ říká razantně ze zvýšeným hlasem. Na odpočinek podle Hanzlíka čas není. “Dřu celou sezónu, abych vyhrál poslední zápas sezóny a pokud bych teď něco podcenil a nebo zbytečně odpočíval, veškerá má snaha či práce za několik měsíců by přišla vniveč. V sobotu jdu hrát poslední zápas v sezóně a tomu vše podřídím,“ uzavírá zlý muž Sparty.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech