1. 12. 2004 Tadeáš Drahorád

Dobude Zlín nedobytnou tvrz?

V předposledním domácím zápase roku přivítá Sparta obhájce titulu ze Zlína. A bude se na co těšit! Před utkáním proběhne slavnostní křest nové knihy NAŠE KREV JE SPARTA, na kterou bude 20% sleva, o jedné z přestávek se uskuteční autogramiáda sparťanského all-stars teamu všech dob a prvních 500 diváků obdrží jako dárek historickou fotografii! Sobotní předehrávku bude tradičně přenášet televize. Utkání začíná už v 17:00!
Sváteční zápas bude bezesporu tahákem kola. Vždyť se utkají první dva týmy tabulky! Navrch by měla mít spíše Sparta, která Zlín letos dvakrát porazila. V prvním duelu vyhráli Pražané doma 3:1 a hosty k ničemu nepustili. Jediný gól Medvědů vsítil Kováčik až v předposlední minutě. Za Spartu se tehdy trefil Kratěna a dvakrát se do listiny střelců zapsal Ton. V odvetě na jihu Moravy vyhráli hosté 3:2 v prodloužení. Ještě deset minut před koncem tam Sparta vedla zásluhou Nedvěda a Chabady 2:0, ale domácí vyrovnali, a tak musel rozhodnout až v 62. minutě sparťanský obránce Pilař.

Sparta je stále jediným týmem, který zůstává doma nepokořen. Zlín má naopak nejlepší bilanci venku. Z cizích stadiónů odjížděli Moravané s nepořízenou pouze třikrát! Zlínští hráči také patří mezi extraligovou smetánku. Leška je nejlepší nahrávač, Blaštík nejlepší střelec a oba okupují první dvě místa v tabulce produktivity. Erat je čtvrtý.

Obhájce posledního titulu posílili tři hráči z NHL. Nejlépe z nich si vede, možná trošku překvapivě, právě Martin Erat. Ten za 25 zápasů nasbíral skvělých 27 bodů! Petr Čajánek trochu zaostává za očekáváním. V klubových statistikách je sice čtvrtý, ale 14 bodů za 24 zápasů je poměrně málo. Roman Hamrlík získal za 24 zápasů 9 bodů a za svým bratrem je druhým nejlepším obráncem.

V předminulém kole Medvědi uspěli na horké půdě Pardubic, kde vyhráli 6:3, ale včera podlehli Zlínští doma Vítkovicím 2:5. Oproti tomu Sparta poprvé v extraligové historii prohrála v Liberci a včera srazila Znojemské Orly 4:2.

Vedoucímu týmu tabulky sice chybí Petr Bříza, ale náhradník Pöpperle ho zastoupil výborně. S procentuální úspěšností 95.67% a s 1.28 obdrženým gólem na zápas určitě před svou šancí nepočítal ani on sám.

Utkání začíná v sobotu 4.prosince už v 17:00, pořad BULY startuje na ČT2 už o čtvrt hodiny dříve. Vstupenky v ceně 70 – 130 Kč si můžete zajistit v předprodeji HC Sparta Praha, či přes prodejní síť Ticketpro a Tipsport. Utkání můžete také sledovat na našem online přenosu.

Sestavy z minulého kola:

Sparta: Pöpperle - Jan Hanzlík, Řezníček, Schnábel, Dobroň, Majeský, Pilař, L. Procházka - Netík, Broš, Chabada - Kratěna, Marek, Hlaváč - Kašpařík, D. Výborný, Kotrla - Ton, Nedvěd, Olesz.

Zlín: Murín (41. M. Altrichter) - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, R. Hamrlík, Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, M. Erat - Okál, Čajánek, Záhorovský - Barinka, M. Čech I, Kováčik - Mokrejš, Kristek, Ambruz. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.

Bilance SPA-ZLN

1999/00: 3 - 0 - 1 (2:4, 4:2, 2:0, 4:1)
2000/01: 2 - 0 - 2 (4:1, 2:0, 0:2, 1:4)
2001/02: 3 - 0 - 1 (6:3, 7:3, 6:2, 2:4)