1. 10. 2021 Petr Pavlík

Doležal: Emotivní utkání, porážka nás mrzí

Pro útočníka ZDEŇKA DOLEŽALA bylo utkání na ledě Motoru velmi pikantním, jelikož na jihu Čech strávil úspěšnou část své kariéry a odtamtud se v létě vrátil do Sparty. „Rád jsem si tu opět zahrál. Zápas ovšem neproběhl úplně dle mých představ. Porážku si musíme s trenéry rozebrat a poučit se,“ komentoval zkušený útočník.

Na ledě Českých Budějovic skončila naše série pěti vyhraných duelů v řadě. V čem byla hlavní příčina porážky?
Těžko říct. V první třetině jsme si vypracovali náskok, který jsme bohužel ztratili. Myslím si, že hlavním kamenem úrazu byly naše neproměněné přesilovky, ve kterých jsme nehráli dobře. Sehráli jsme je špatně a skóre utkání se rázem otočilo v náš neprospěch. Pak už jsme tahali za kratší konec.

Soupeřův brankář byl ve formě, když pochytal spoustu našich střel.
Je to tak. Nevyšla nám hlavně druhá třetina. I já jsem v ní měl stoprocentní šanci v přesilové hře. Bohužel jsem ji nevyužil, což bylo klíčové. Je ale pravdou, že jejich brankář předvedl spoustu zákroků a podržel svůj tým.

S čím jste vstupovali do třetí třetiny?
Chtěli jsme se co nejvíc tlačit do branky. Bylo to z naší strany logické, jelikož jsme se sice dotáhli na rozdíl jednoho gólu, ale hned vzápětí přišel další inkasovaný gól. Myslím si, že jsme se ještě více měli tlačit do zakončení. I tak to ale bylo z naší strany málo.

Ve třetí třetině ses prosadil velmi prudkou střelou. Napadlo tě, že nebudeš svůj gól slavit?
Nepřemýšlel jsem o tom, ani mě to nenapadlo. I když jsem se prosadil, pořád jsme prohrávali o jednu branku, takže důvod k radosti byl malý.

V Českých Budějovicích jsi strávil část své kariéry a fanoušci po skončení utkání vyvolávali tvé jméno. Jak sis to užil?
Bylo to moc příjemné, za což jim moc děkuji. Potěšilo mě to, mám tu spoustu kamarádů. Rád jsem si tu opět zahrál. Škoda, že jsme nevyhráli, bylo by to ještě o něco veselejší.

Co zlepšit do dalších utkání?
Porážku si musíme s trenéry rozebrat a poučit se. Bohužel jsme prohráli, ale nedá se nic dělat, jedeme dál.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ze Sparty do zámoří: Vzpomínám jen v nejlepším!

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!