10. 10. 2009 Tereza Velikovská

Doma musíme vyhrávat za tři body, ví Podlešák

Druhý letošní souboj s ostravským týmem dospěl opět k samostatným nájezdům, tentokrát se z druhého bodu radovala Sparta. To, že v domácích zápasech by měli vítězit už v základní hrací době, si uvědomuje i bojovník v rudém dresu Martin Podlešák. Tomu se zatím nedaří bodovat a doufá ve šťastný gól, který ho nakopne.

MARTIN PODLEŠÁK

Druhý souboj s lídrem tabulky z Vítkovic začala Sparta výtečně, po 11 minutách vedla už 2:0 po brankách Tomáše Netíka a Jakuba Langhammera, který využil přesilovou hru. Do konce prvního dějství stihli Vítkovičtí snížit zásluhou Viktora Ujčíka. „Byl to vyrovnaný zápas. Vedli jsme, pak jsme ale propadli u mantinelu a dostali jsme kontaktní gól,“ litoval defenzivní útočník Sparty.

V šesté minutě druhé třetiny přišel nešťastný okamžik pro domácí. Puk se po přihrávce sparťanského obránce odrazil od brusle rozhodčího k volnému Vránovi, který vyrovnal. Tato kuriózní situace nastala v zápase Sparty už podruhé v krátkém časovém rozmezí, v nedělním utkání v Českých Budějovicích nabil o rozhodčího budějovickému hráči Marek Černošek. „Rozhodčí jsou součástí hry, nám se to bohužel stalo už podruhé,“ konstatoval mělnický rodák.

V závěru druhé části dokonali hosté obrat a šli do vedení po brance Sičáka. Bod za remízu v základní hrací době zajistil Holešovickým svým druhým gólem v zápase Jakub Langhammer, který se po zranění střelecky probudil. „Pak už to bylo hop nebo trop. Chtěli jsme vyrovnat a ještě zvítězit za tři body, což se nepovedlo. Zaplaťpánbůh za ty dva.“

Sparta remizovala už poosmé za 14 odehraných kol. „Bohužel, stává se nám to hlavně doma. Ztrácíme takhle body. Snad to zase někde naženeme a budeme vozit nějaké body i z venku. Ale doma musíme vyhrávat za tři body, to je bez debaty,“ uvědomuje si vysoký forward.

Jako stabilní člen mladého čtvrtého útoku dostal Podlešák šanci si ve třetí třetině zahrát se zkušenými matadory Petrem Tonem a Michalem Brošem. „Trenéři stáhli hru na tři pětky a Tomáš Netík měl desítku, takže nás dali dohromady,“ vysvětloval svůj přesun k novým spoluhráčům. „Jsou to skvělí hráči, hrálo se mi s nimi výborně,“ pochvaloval si Podlešák jejich spolupráci.

Jeho úlohou v týmu Sparty sice není dávat gól na zápas, přesto ho ale mrzí nula v kanadském bodování. „Snad se to zlomí, dělám pro to, co můžu. Snažím se, abych byl v tabulce pravdy +/- v kladných hodnotách, což se mi taky nedaří. Věřím, že tam padne nějaká šťastná střela jako loni. Letos se mi to tam zatím neodráží,“ trápí důrazného útočníka.

Díky své bojovnosti a obětavosti je Martin Podlešák jedním z oblíbenců holešovického publika. „Fanoušci jsou úžasní, chodí každý zápas. I když se nedařilo s Třincem, tak fandili až do konce zápasu. Stojí při nás, ať se daří nebo nedaří,“ těší ho.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!