2. 3. 2023 Daniel Ryl

Doma po šestadvacáté, hostíme Mountfield HK

Základní část vrcholí finálním víkendem, který načneme v pátek 3. března od 18:00 hodin proti Hradci Králové. Coby nejlepší tým v tabulce domácích utkání budeme chtít proti Východočechům zvítězit a udržet naději na druhé místo, které by nám zajistilo lepší výchozí pozici pro play off a účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Boj o všechno se blíží! Vstupenky brzy v prodeji

Už před posledními dvěma zápasy základní části máme jisté, že skončíme nejhůře třetí. Jistota čtvrtfinále nám zaručuje, že do play off vstoupíme buď domácím dvojzápasem 17. a 18. března, anebo případně později 19. a 20. března. Informace o prodeji vstupenek zveřejníme bezprostředně po jistém termínu čtvrtfinále.

Dobrou zprávou však je prodloužení smlouvy s odchovancem Davidem Vitouchem, který ve Spartě zůstává minimálně pro další dvě sezony! Tím pozitivní informace nekončí, obránce Stefan Warg už trénuje s týmem a do zápasu by měli brzy naskočit také Michal Kempný s Vladimírem Sobotkou, jenž trenérům v posledních dnech chyběli.

Klubový rekord poslal Východočechy do čtyřky

Náš páteční soupeř přijede do Prahy ve skvělé formě! Východočeši od konce ledna vyhráli deset zápasů v řadě za tři body, čímž vytvořili nový klubový rekord a byli krok od vyrovnání rekordní série Liberce, který jich v ročníku 2016/2017 nasbíral jedenáct. Mountfield HK však v posledním domácím utkání ztratil vedení sedm minut před koncem a nakonec s Mladou Boleslaví padl po prodloužení.

Hradec Králové se však díky své jízdě vyšvihl do čtyřky, kterou se pokouší uhájit s náskokem dvou bodů před rozjetým Libercem. Lídrem mužstva je jednoznačně útočník Jakub Lev, který s 38 body vládne týmovému bodování a připsal si svůj 700. extraligový start.

Kdo první vede, bere výhru

Vzájemná bilance s Východočechy hovoří pro nás, jelikož v lednovém utkání na ledě Hradce Králové jsme po dramatické bitvě brali výhru 4:3 po prodloužení. Na začátku prosince jsme pak doma v rámci Sparťanské krve zvítězili 2:1, čímž jsme odčinili venkovní porážku 2:3. Zajímavostí je, že ve všech třech zápasech vyhrál tým, který šel do vedení jako první.

V den zápasu...

Utkání proti Hradci Králové bude speciální pro švédského útočníka Erika Thorella, který právě 3. března oslaví své 31. narozeniny.

Věděli jste, že...

Kapitán Michal Řepík má aktuálně formu jako hrom, ale proti Mountfieldu se um daří celou sezonu! Náš lídr v prvních dvou zápasech skóroval, v posledním lednovém duelu si připsal pro změnu jednu asistenci. Na kanadský bod si můžete vsadit u našeho generálního partnera Fortuny.

>>>CHCI PROŽÍT ZÁPAS PLAY OFF S LEGENDOU<<<

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu