26. 3. 2013 Daniel Ryl

Dominik Simon: Půjdeme si pro titul!

Juniorský výběr zachraňuje čest celé Sparty, když ve finále extraligy juniorů vyzve Vítkovice. Tým Pavla Gefferta se může spolehnout také na DOMINIKA SIMONA, který už nakoukl do "A" týmu a ve finálové sérii by měl patřit k hlavním oporám mužstva.

Dominiku, vstup do play-off vám vyšel na jedničku. S Plzní jste si bez problémů poradili a po dvou zápasech jste oslavili postup do semifinále. Podařilo se vám splnit vše, s čím jste do této série vstupovali?
Do prvního utkání s Plzní jsme šli s trochou nervozity, protože se jednalo o první zápas play-off a věděli jsme, že každý zbytečná chyba může rozhodnout. Každopádně jsme si věřili a šli jsme do toho s tím, že musíme vyhrát. Podařilo se nám rychle prosadit a mohli jsme zbytek zápasu dohrát s větším klidem. Výsledky možná vypadaly jednoznačně, ale Plzeň byla kvalitním soupeřem. O našem postupu rozhodly naše rychlé branky v obou duelech.

Pro plzeňské brankáře jste se stal noční můrou, protože z celkem dvanácti sparťanských branek jich sedm padlo z Vaší hole. V sérii s Olomoucí jste se ovšem neprosadil ani jednou. Čím to, že se Vám proti Hanákům tolik nedařilo?
Proti Plzni se mi podařilo využít všechny šance, ktecré jsem měl. S Olomoucí už se mi tolik nedařilo, ale nejdůležitější je týmová hra a speciálně v play-off. Snažil jsem se pomáhat týmu, i když jsem zrovna nestřílel branky. Nezáleží na tom, kdo ty góly dá a hlavně máme šikovný tým, kde se umí prosadit mnoho kluků. Já jsem rád, že nám to společně podařilo.

Semifinále nabídlo o něco větší drama, jelikož se protáhlo na tři zápasy. Byla tato série náročnější než ta čtvrtfinálová proti Plzni?
S Olomoucí se nám vydařil první domácí duel. Sice se zvítězilo jenom o gól, ale myslím si, že jsme byli jednoznačně lepším týmem. Neproměnili jsme mnoho šancí a zápas jsme mohli rozhodnout mnohem dřív. Venku už to bylo mnohem těžší, protože soupeř šel do zápasu s mnohem větším nasazením a chutí po vítězství. V tom byli možná lepším soupeřem než Plzeň, která měla možná kvalitnější hráče.

Rozhodující zápas se odehrál na Moravě. Co rozhodlo o tom, že jste se z postupu radovali právě vy? Jaký byl klíčový moment zápasu?
Klíčem k úspěchu byla jednoznačně naše touha po vítězství, která šla vidět nejenom na ledě, ale také na střídačce. Od první minuty tam bylo velké nasazení, bruslení a zodpovědná hra v obranném pásmu. Třešničkou na dortu byl skvělý výkon brankáře, který vychytal čisté konto.

Mezi klíčové faktory play-off patří hlavně úspěšnost v přesilových hrách. Vy jste ovšem doposud neproměnili ani jednu početní výhodu, což se může vymstít...
Přesilové hry nám úplně nešly, ale my jsme silní ve hře 5 na 5, tak snad nám to tam bude padat i bez přesilových her a finále zvládneme. Samozřejmě doufám, že se nám podaří nějakou branku v početní výhodě vstřelit, protože to může hrát ve finálové sérii důležitou roli.

Ve finále narazíte na Vítkovice, které v posledních sezonách potvrzují svou ofenzivní sílu. Je právě ofenziva největší zbraní Vítkovic? Co se od nich dá čekat?
Vítkovice mají hodně silný tým, což ukazovali během celé sezony. Mají sehrané pětky a dobře dodržují jejich systém hry, který funguje. Dokáží se prosadit kombinačně, ale také rychlou střelou. Musíme se vyvarovat zbytečných chyb a nedávat jim šance ke skórování. Jsou dost kvalitním týmem a naše chyby by mohly tvrdě trestat.

V této sezoně už jste nakoukl do "A" týmu Sparty a dá se očekávat, že příští ročník dostanete více prostoru. Toto může být tedy poslední šance, jak se výrazně podepsat pod juniorský titul. Motivuje Vás to? Jak vysoko byste tu trofej řadil?
Juniorský titul by byl určitě jeden z mých největších úspěchů a moc bych si přál ho získat. Kdybychom skončili druzí, tak by to nebylo špatné, ale bylo by to velké zklamání. Máme silný tým a v rozhodujícím zápase na ledě Olomouce jsme dokázali, že když chceme, tak to jde. Máme velkého týmového ducha, takže v zisk titulu plně věřím.