12. 8. 2015 Daniel Ryl

Dominik Volek: Ligu mistrů chci vyhrát!

Do druhé sezony v dresu Sparty vstoupí útočník DOMINIK VOLEK. Jednadvacetiletý forvard si získal sparťanské fanoušky zejména svou důraznou hrou, kterou přenesl na extraligový led ze zámoří a šetřit s ní nehodlá ani v následujícím ročníku. Autor patnácti kanadských bodů si zpestřil letní přípravu reprezentačním kempem v Jihlavě a společně se svými spoluhráči ze Sparty má jasný cíl – vyhrát Champions Hockey League.

Dominiku, mezi hokejisty neoblíbenou suchou přípravu už máte za sebou. Ulevilo se vám?
Určitě jsme rádi. Těch osm týdnů je opravdu dlouhých a zejména na začátku člověka všechno bolí. Chvíli trvá, než se do toho člověk dostane, ale podle mého jsme to zvládli dobře. Doufám, že z toho bude těžit v průběhu sezony.

Co ze suché letní přípravy opravdu nemusíte?
Nemám moc rád schody na Letné, kam jsme chodili každý pátek. Mám radši hrací dny, kdy hrajeme fotbal, florbal a další sporty. Běhání moc nemusím. (usmívá se)

Nejbližší soupeři Sparty:

14. srpna: Sparta - Ingolstadt (Dolomiten Cup)

16. srpna: o umístění (Dolomiten Cup)

20. srpna: Hamar – Sparta (CHL)

22. srpna: Ženeva - Sparta (CHL)

28. srpna: Sparta - Hamar (CHL)

1. září: Sparta – Slavia (příp.)

5. září: Sparta - Ženeva (CHL)

11. září: Sparta - Olomouc (TELH)

Letní přípravu jste si společně s Adamem Poláškem zpestřil reprezentačním kempem. Byl jste rád, že na chvíli utečete od stereotypu a zatrénujete si s jinou partou?
Určitě. Po dvou trénincích na Spartě jsme s Polym odjeli a těch pár dnů na kempu bylo super. Byl jsem ale rád, že jsem tam byl nebyl ze Sparty sám.

V médiích se mluvilo hlavně o tom, že kemp sloužil k poznání mladých hráčů. Co bylo jeho náplní?
Tréninky byly přizpůsobeny tomu, že se teprve rozjíždíme, takže byly hodně bruslařské. Také jsme si u videa ukazovali, jak by měla reprezentace hrát. Pro mě to byla velká zkušenost, Poly už v reprezentaci byl, ale pro mě to byla premiéra.

Měl jste nějaké náznaky, že se kempu zúčastníte, nebo vás pozvánka překvapila?
Já jsem věděl, že jsem mezi náhradníky. Když nemohli jet brněnští kluci, tak za mnou přišel trenér Jandač, že pojedu s Polym. Když mi to ale řekl, tak mě to potěšilo. Byla to pro mě velká motivace.

Dá se předpokládat, že mladí hráči dostanou šanci zejména při zápasech Euro Hockey Tour a Euro Hockey Challenge. Dal vám trenér Vůjtek naději, že se můžete do nominace dostat?
Svým způsobem nám naději dával, ale já na to nemyslím. Důležité bude, abych pravidelně hrál ve Spartě a předváděl dobré výkony. Když budu hrát a budu hrát dobře, tak nad tím můžu přemýšlet.

Jsme rádi, že utečeme z pražského stereotypu, říká Volek

Zpátky ke Spartě. Vy za sebou máte teprve první přípravný zápas s Libercem, zatímco další kluby už jich odehrály několik. Jak jste se v utkání proti Bílým Tygrům cítil?
Bylo to v pohodě. Utkání jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce a myslím si, že není špatné, když se hraje méně zápasů. Třeba v Kanadě se hrají před sezonou pouze čtyři zápasy. Nás teď čeká turnaj v Itálii, potom už přijdou ostré zápasy v Lize mistrů.

Dominik Volek

Tento víkend vás čeká právě Dolomiten Cup v Itálii. Jste rádi, že změníte prostředí a netrávíte čas pouze v Praze?
Určitě je super, že strávíme jako tým pár dní spolu a podíváme se na nová místa. Bude to zpestření toho stereotypu v Praze. Navíc si zahrajeme s týmy, které běžně nepotkáme a uvidíme, jaká je konkurence jinde v Evropě.

V Neumarktu se navíc bude hrát o prestiž, protože turnaj má svou historii. Hraje se člověku lépe, když už v přípravě o něco hraje a nejde pouze o zápasy na rozehrání?
Vždycky je lepší, když se o něco hraje. Bereme ten turnaj prestižně a chceme jako vždycky vyhrát. Budeme se snažit uhrát dobrý výsledek.

Poté už vás čekají čtyři zápasy základní skupiny Champions Hockey League. Jak tuto soutěž, která vstoupí do svého druhého ročníku, hodnotíte?
Na první ročník to bylo dobré. Zápasy měly slušné tempo a byly kvalitní. Soutěž má potenciál, je dobře, že je v Evropě nějaká soutěž jako ve fotbale. Já ji beru velmi prestižně a chtěl bych ji vyhrát.

Vedení chce v Lize mistrů uspět. Nemůže se v zápasech negativně projevit právě nerozehranost?
Toho se nebojím. Podle mě máme dost zkušený a kvalitní tým na to, abychom se do toho rychle vrátili. V Norsku na to vlétneme a budeme chtít vyhrát.

Volek: Přesun do O2 areny bude krokem do budoucna

Ve skupině se utkáte s norským Hamarem a švýcarskou Ženevou. Jaké byly ohlasy na los?
Bylo nám celkem jedno, koho dostaneme. Každopádně se ale těšíme. Nory nesmíme podcenit, protože se sice nejedná o hokejovou velmoc, ale budou to těžké zápasy. Ženeva je velmi kvalitní švýcarský tým, takže nás nečeká nic lehkého.

Zvláště švýcarský tým s kanadským stylem hry bude těžkým soupeřem, že ano?
Určitě budou hrát kanadský hokej. Mají silný tým. V týmu mým kamaráda Tima Trabera, se kterým jsem hrával ve Vancouveru, takže se na ně těším.

První domácí utkání vás čeká proti Hamaru, který bude zároveň vaším prvním soupeřem v nové aréně. Je přesun do O2 areny aktuálním tématem v kabině?
Vnímáme to a těšíme. Bude to pro nás všechny krok do budoucna a věřím tomu, že si tam dokážeme vytvořit domácí prostředí.

Už máte vybrané místo v kabině?
(usmívá se) Ještě jsme tam nebyli. Bude se to asi řešit před zápasem s Hamarem.

Za necelý měsíc pak startuje extraliga. Jaké jsou vaše osobní cíle do dalšího ročníku?
Já si před sezonou cíle nedávám. Uvidím, jak to bude vypadat. Záleží na tom, jak moc budu hrát a jak se mi bude dařit. Určitě bych rád navázal na předešlou sezonu, ve které jsem se sice bodově trochu trápil, ale myslím si, že herně to nebylo úplně nejhorší.

Na první branku jste čekal až do 43. kola, ve kterém jste přivítali Karlovy Vary. Váš netradiční nájezd vzbudil mnoho ohlasů. Máte to od spoluhráčů pořád na talíři?
Naštěstí už ne. (směje se) Pár dní po tom zápasu mi to ještě kluci připomínali, ale teď už ne.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Boj o druhé místo: Sparta hostí Boleslav

Aukce dresů Sparta vzdává #HOLD2020

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní

SPA - KVA 6:3 - Sparta vzdala hold výhrou