9. 12. 2011 Daniel Ryl

Doplatili jsme na naší nedisciplinovanost, přiznal Ton

P r a h a - Dlouholetá opora Sparty zasáhla také do utkání v Pardubicích, které se vyvíjelo dlouho nadějně. Bohužel také Petr Ton měl trochu namočené prsty ve vyrovnávací brance Pardubic vteřinu před koncem druhé periody. Ve třetí třetině přišel kolaps Sparty, který ovšem útočník Sparty nijak neomlouval.

Rychlonohý forvard hodnotil utkání velmi zklesle, což ovšem bylo na místě. „První dvě třetiny špatné nebyly. Hráli jsme dobře, měli jsmě nějaké šance, ale ty jsme bohužel neproměnili. Velkou roli sehrál hlavně konec druhé třetiny, kdy jsme inkasovali vteřinu před jejím koncem po mém zaváhání. Držel jsem puk, najel na sníh a nepodařilo se mi přihrát kotouč. Pardubice své přečíslení využili a to je nakoplo,“ kál se. Tím ovšem Tonovo hodnocení neskončilo: „Doplatili jsme na naší nedisciplovanost. Oni zahráli dobře přesilové hry a potrestali nás,“ dodal.

Petr Ton

Důvod kolapsu nehledala opora útočných řad dlouho. „Tohle je hokej. Můžete hrát dobře, mít šance, ale prostě to tam nepadá. Pak se vám těžko hraje a přicházejí chyby,“ rozpovídal se. „Během půl minuty jsme dostali čtvrtou a pátou brankou, což nás rozhodilo. Poté jsme hráli prakticky pořád ve čtyřech. Pardubice byly v laufu, nakoplo je to a dorazily nás,“ uznal kvality soupeře.

Právě nedisciplovanost byla zásadním rozdílem mezi dnešní Spartou a Pardubicemi. „Musíme si na to dávat pozor, nebo na to budeme doplácet i nadále. V posledních zápasech jsme také nedávali tolik branek, nejsme tolik důrazní před brankou. Těch důvodů je více,“ nehledal výmluvy. „Dostáváme se pod tlak a zbytečně faulujeme. Na druhou stranu neříkám, že to všechno fauly byly. Každopádně rozhodčí to pískl a my se s tím musíme smířit a bojovat. Nesmíme se složit a stěžovat si, tak to prostě chodí,“ uznal.

Sparta zažívá oproti posledním sezonám lepší průběh ročníku. Zatím se vyhřívá na druhém místě za Českými Budějovicemi. „Máme tu úplně jiný tým než vloni. Změnili se trenéři, vedení a nechci za tím hledat něco zvláštního, ale máme také více toho sportovního štěstí, kterému se musí jít naproti," odpověděl na otázku, kde se v týmu vzala ta síla, která mu chyběla v posledních letech. „Samozřejmě je to také o hokejovém umění a také nejsme pod takovým tlakem okolí jako v loňské sezoně. Pravda je taková, že hrajeme za Spartu a na tu bude tlak vždycky a všude. Každý se na ní lehce vyhecuje, ale my se s tím musíme prostě vypořádat. Jsme ve stejné situaci jako vloni Brno, které nakonec s námi hrálo play-out. Doufám, že jsme si dnes vybrali ten špatný den a do konce sezony se nám to nestane,“ zadoufal osmatřicetiletý forvard.

Útočník Sparty naplňuje očekávání a také v letošní sezóně patří mezi opory holešovického celku. Nasbíral 29 bodů a v tabulce pravdy se blýská 12 bodů nad nulou. „Z osobního hlediska jsem zatím spokojený. Týmu se daří a jsem samozřejmě rád, když mu k tomu mohu přispět body a brankami. Jen doufám, že to vydrží a budu týmu prospěšný i nadále,“ dodal na závěr.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!