5. 12. 2018 Petr Pavlík

Dorost opět v akci, bude bojovat o play off!

Sparťanský dorost v minulém týdnu dohrál své zápasy v úvodní fázi aktuálního ročníku a teď ho čeká nová výzva. Svěřenci trenéra Richarda Žemličky ve skupině Západ obsadili konečnou pátou příčku, a o postup do play off tak ještě musejí pořádně zabojovat. Sparťané budou nyní pravidelně nastupovat do zápasů ve skupině C, kterou utvoří s dalšími pěti týmy.

Ohlédnutí za první částí sezony

Sparťanští hokejisté odehráli ve skupině Západ celkem 18 zápasů, ze kterých dokázali vytěžit 36 bodů s kladným skóre 65:45. Celou skupinu ovládli Litvínovští, kteří měli oproti páté Spartě o 24 bodů více. Do prvních dvou skupin postoupila nejlepší čtyři mužstva z každé skupiny (západ, střed, východ). Pražané skončili na páté pozici, která jim zatím nezaručí přímý postup do vyřazovacích bojů.

20
Sparťané ze všech soupeřů ve skupině Západ nejvíce umí na PZ Kladno, kterému ve dvou utkáních nasázeli celkem 18 branek a další dvě v nadstavbě!

O postup do play off se sparťané budou muset porvat v nadcházejících zápasech ve skupině C, kde čtyřikrát narazí na pražskou Kobru, Chomutov, Třemošnou, Karlovy Vary a PZ Kladno. Zde je čeká dvacet utkání, ve kterých se střetnou s každým soupeřem dvakrát doma a dvakrát venku.

Do vyřazovacích bojů postupují automaticky všechny celky ze skupin A a B, k nimž se přidají pouze vítězové skupin C, D a E a nejlepší celek z druhých míst. Tyto týmy poté utvoří šestnáctičlennou skupinu pro play off. To se hraje ve dvou oddělených částech Západ a Východ, ve kterých se odehrají čtvrtfinálové a semifinálové série hrané pouze na dvě vítězná utkání! Z těchto bojů vzejdou čtyři nejlepší týmy, které si to poté rozdají v boji o mistrovský pohár v podobě dvou semifinálových utkání, finále a duelu o bronzové medaile.

Kanadskému bodování vládne útočník Jan Krupička

Sparťané mají v popředí svého bodování hned tři útočníky, nejlepší obránce pak ze sparťanských řad Nino Tomov figuruje až na pátém místě. První místo jednoznačně patří útočníkovi Janu Krupičkovi, který v osmnácti zápasech nastřádal devatenáct branek a šest asistencí. Po zásluze je nejužitečnějším hráčem ve sparťanském dresu v první části sezony. Za ním se s odstupem šesti bodů pyšní jeho spoluhráč z jedné formace Michal Vitouch a o pět bodů méně má další útočník Adam Mácha.

Na začátku druhé fáze doma, pak venkovní trip

Pražané jistě budou usilovat, aby se jim nevytratila forma z předešlého měsíce. Od 13. října totiž vyhráli z deseti zápasů osmkrát, nestačili pouze na silný mládežnický výběr Plzně a Litvínova. Kromě těchto dvou případů si však sparťané vedli dobře a na svoje počínání budou chtít navázat. Mezi jejich osm výher se například řadí dvě vysoké výhry nad PZ Kladnem 9:0 a 9:2 nebo vítězství 2:1 v prodloužení se Slavií.

Další fázi Holešovičtí odstartují už tento čtvrtek domácím duelem proti PZ Kladnu, které je v této sezoně zatím jejich nejoblíbenějším soupeřem. Následovat pak bude přesun na venkovní hřiště, první zastávku sparťanská posádka má v plánu v Chomutově. Poté zamíří na led Třemošné a Karlových Varů. Celý rozpis další fáze sezony najdete ZDE.

FOTO: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Dnes začíná předprodej na zápas s Kometou

Machovský: V Liberci jsme neproměnili šance

LIB - SPA 4:1 - Buchteleho gól na body nestačil