21. 11. 2022 Daniel Ryl

Dorost si zajistil play off! Čekají ho další derby

Sparťanský dorost má za sebou první polovinu základní části, ve které si zajistil účast v play off! Svěřenci Františka Ptáčka a Tomáše Netíka už v pátek vstoupí do nadstavbové části, ve které budou v nejlepší dvanáctce týmů bojovat o nasazení ve vyřazovací části.

Sparťanští mladíci nasbírali ve čtrnácti zápasech základní části osm výher, z toho dvakrát uspěli v nastavení. S kladnou bilancí tak skončili na čtvrtém místě tabulky skupiny A o tři body za Slavií. Naše mužstvo se tak probojovalo mezi nejlepší dvanáctku, která se v dalších měsících utká o pořadí, v němž půjde v play off.

K okolním soupeřům tak přibyly třeba Vítkovice, Zlín, Třinec nebo Poruba. Všech dvanáct týmů se utká dvoukolově doma - venku. Dorostence tak čeká dalších dvaadvacet zápasů, po kterých doplní nejlepší dvanáctku čtyři nejlepší celky z druhé nadstavby o účast v play off a udržení mezi dorosteneckou elitou.

V dosavadním průběhu sezony se tým opíral o jisté brankáře Maxe Koglera s Tobiášem Vrzníkem, v závěru debutoval také Šimon Vedral. Celý tým však stojí zejména na týmovém pojetí hry, soudržnosti a bojovnosti. Bodově táhli mužstvo Václav Nestrašil (7+9), nejlepší střelec Petr Poláček (10+5), Richard Žemlička (7+8) a nejlepší nahrávač František Netušil (4+10).

Mužstvo však přišlo v průběhu sezony o obránce o Jáchyma Nováka, který musel ze zdravotních důvodů ukončit svou kariéru. Jáchymovi s celým týmem děkujeme a přejeme mu spoustu životních úspěchů mimo mantinely! Už bez svého zadáka mladíci vstoupí do nadstavby pátečním zápasem proti Zlínu, celý boj o play off by měli zakončit na začátku března dvojzápasem v Plzni a Karlových Varech.

Trenér Ptáček: Tahouni musí bodově přidat

Jak jste spokojeni s dosavadním průběhem základní části?
S postupem a výsledkem spokojeni jsme, s předvedenou hrou už moc ne. Až na konci jsme dokázali vyhrát dvojzápas ve čtvrtek i v sobotu. To je jedna z věcí, na které musíme zapracovat. Musíme umět potvrdit dobrý výkon z předešlého zápasu, což se nám v základní části bohužel tolik nedařilo. Dobré je, že víme, kde nás tlačí pata a na čem musíme pracovat. Věřím, že to průběžně zlepšíme.

Stěžejní byli brankáři, budete pokračovat v jejich rotaci?
Všichni tři gólmani jsou kvalitní. U všech je důležité, aby chytali co nejvíce. I proto máme střídavé starty nebo různá hostování, aby se dva brankáři točili u nás a jeden chytal někde jinde.

Bylo pro vás komplikací, že v průběhu sezony musel ze zdravotních důvodů ukončit kariéru obránce Jáchym Novák?
Začínali jsme sezonu s relativně širokým kádrem. Konec Jáchyma Nováka nám až tolik nevadil, protože jsme s podobným scénářem počítali a nechali si tým širší. V útoku je to stejné, po zkušenostech z předešlého roku jsme si nechali více hráčů, které se nám daří protočit. Ani jednou jsme se navíc nesešli kompletní, buď měli kluci zranění, nebo byli nemocní. Věřím, že je aktuální kádr dostatečně velký, nikdo z kluků dlouho nesedí a jsou všichni obehraní.

Nikdo bodově nevyčnívá, sázíte na týmovost?
Strašně rád bych vám dal za pravdu, ale z našeho pohledu to tak není. V týmu máme hráče, jejichž bodový příspěvek by měl být vyšší, ale není. To je jeden z úkolů do zbytku sezony, abychom z nich dostali maximum. Jedná se o hráče, kteří chtějí být v kádru reprezentace, ale z mého pohledu jejich bodový příspěvek rozhodně nestačí.

V nadstavbě už čekají netradiční soupeři jako Třinec, Vítkovice nebo Zlín. Těšíte se na nezvyklou konfrontaci s jinými soupeři?
Určitě jsme rádi, že přibylo kvalitních zápasů a vyzkoušíme si také jiné soupeře, které téměř nepotkáváme. Není to důležité jen pro hráče, ale také pro nás trenéry, abychom viděli, jak dělají mládež jinde. Minulou sezonu jsme i po postupu hráli téměř ve stejné skupině s týmy kolem Prahy, takže jsme včetně přípravy hráli asi deset zápasů se Slavií. Byla škoda, že jsme nemohli změřit síly i s jinými soupeři.


FOTO: Ronald Hansel

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kovář: Pochopili jsme, že ego musí stranou

SPA - TRI 1:0 - Taktická bitva s vítězným koncem!

G. Thorell: Náročné utkání, ale zvládli jsme ho výborně

Němeček: Pořád musíme hrát s pokorou