10. 3. 2023 Daniel Ryl

Dorost startuje playoff proti Vítkovicím

Celá Sparta už jede v playoff módu! Jako první sparťanský výběr vstupují do vyřazovací části dorostenci, kteří obsadili ve skupině o pořadí v playoff osmé místo a už v pátek 10. března od 17:30 hodin odstartují v Holešovicích osmifinále proti Vítkovicím.

Mladí sparťané zahájili sezonu čtvrtým místem v základní skupině, díky kterému si zajistili účast ve vyšší nadstavbě. Dvanáct týmů mělo účast v play off jistou, jen bojovalo o pozici pro play off a čekalo, které čtyři týmy z nižší nadstavby je doplní. Sparta nakonec obsadila osmé místo, když s bilancí jedenácti výher a jedenácti porážek brala celkem 30 bodů.

Tahounem týmu byl v základní části útočník Richard Žemlička, jenž nastřílel čtrnáct gólů a přidal dvacet asistencí. Nad hranici tří desítek bodů se dostali ještě útočníci František Netušil s Davidem Hrubým, jejich parťák Petr Poláček byl pak s devatenácti gól nejlepším střelcem.

PEVNÉ TERMÍNY OSMIFINÁLE:

Trenéři se i v playoff budou spoléhat na jistého brankáře Maxe Koglera, jenž patří mezi nejlepší gólmany soutěže. První ostrý test ho čeká už v pátek 10. března od 17:30 hodin v malé holešovické aréně proti devátým Vítkovicím, odveta je na programu o dva dny později v Ostravě.

Série na dva vítězné utkání může v případě nerozhodného stavu vyvrcholit v Praze. Vzájemná bilance hovoří mírně pro sparťany, jelikož po domácí výhře 6:4 jsme si z Vítkovic odvezli bod po porážce 3:4 po nájezdech.

Trenér Ptáček: Kluci už se na playoff těší!

Trenér František Ptáček je s výkony svých svěřenců v základní části spokojený jen částečně. "Střídavě oblačno," usmívá se před pátečním startem osmifinálové série proti Vítkovicím.

Jste tedy převážně spokojený?
Kluci předvedli řadu dobrých výkonů. Nedokázali jsme ale odehrát tři a více zápasů za sebou na vítězství. Ani ne s dobrým výkonem, ale na vítězství. Věřím, že v playoff kluci ukážou, že to taky umí!

Vysvětlujete si to kvalitou, nebo hraje roli i věk?
Od každého něco. Loňský tým byl trošku hokejově vyspělejší, dokázal se lépe vypořádat s tíhou okamžiku, zatímco tohle je furt dětský hokej. Máme samozřejmě velký kluky, co už jsou osvalení a řada z nich je větší než my trenéři. (směje se) Ale máme na čem pracovat.

Cítíte, že ofenzivní lídři jako třeba Richard Žemlička nebo František Netušil mají formu? Bodově to potvrzují.
Je vidět, že řada z nich udělala určitý progres a zlepšila se. Máme i pár dalších kluků, kteří se budou muset ukázat. Sílu a kvalitu mají, jen ji musí potvrdit i v playoff.

Bude stěžejní, aby si udržel pohodu brankář Max Kogler, který má skvělou sezonu?
Max už vloni naznačoval, že půjde nahoru a v této sezoně to potvrzuje. Musím ale říct, že máme velkou výhodu i v dalších klucích, protože kdyby Max vypadl, Šimon Vedral i Tobiáš Tvrzník ho dokážou zastoupit. Pokud se ale nestane nic neočekávaného, Max bude jednička.

Co čekáte od Vítkovic, se kterými jste v sezoně jednou vyhráli a podruhé padli po nájezdech?
Vyrovnanou sérii. Vše bude záviset na tom, jak si Vítkovice pomůžou hráči z juniorky. Kluci, kteří přijdou pomoci z juniorky, jsou většinou rozdíloví. Věřím, že když pojedeme na sto procent, sérii zvládneme.

×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou