25. 3. 2022 Petr Pavlík

Dorostenci v semifinále vyzvou Liberec!

Bravo! Sparťanští dorostenci postoupili přes Mladou Boleslav do semifinále play off, kde vyzvou nadupaný Liberec. Naši mladíci odstartují svou semifinálovou sérii hranou na tři vítězné zápasy v sobotu 26. března od 17.00 hodin na ledě Bílých Tygrů. Druhá bitva je na programu o den později znovu na půdě soupeře, konkrétně v neděli 27. března.

Vítězné čtvrtfinále nad Mladou Boleslaví, daří se Vašíčkovi

Sparťané vyřadili Mladou Boleslav v sérii hranou na tři vítězná utkání po čtyřech zápasech. Svěřenci trenéra Františka Ptáčka zvítězili v úvodním utkání série na ledě soupeře 5:4, když v závěru řádné hrací doby rozhodl o prvním vítězství v sérii Andrej Fábry. Sparťané chtěli na své počínání navázat také o den později, jelikož ve druhém čtvrtfinálovém utkání dlouho vedli zásluhou trefy Mikuláše Odehnala v první části. Domácí hokejisté však vyrovnali a rozhodli v prodloužení. Náš tým si po dvou úvodních zápasech připsal jedno vítězství.

Série se za nerozhodného stavu 1:1 přesunula do hlavního města, kde sparťané mohli pomýšlet na postup do semifinále. A naši dorostenci zvládli v obou zápasech zvítězit! Ve třetím čtvrtfinálovém duelu porazili svého soupeře 4:1, kdy položili základy svého úspěchu zejména na startu druhé části. Sparťané v následujícím utkání už nepřipustili vyrovnání této série a vysokou výhrou 6:2 dokráčeli k cennému postupu do semifinále play off! Nejproduktivnějším sparťanem je zatím s devíti body Martin Vašíček.

VÝSLEDKY ČTVRTFINÁLOVÝCH ZÁPASŮ

  • ČF1: středa 16. března: Mladá Boleslav – Sparta 4:5
  • ČF2: čtvrtek 17. března: Mladá Boleslav – Sparta 2:1p
  • ČF3: neděle 20. března: Sparta – Mladá Boleslav 4:1
  • ČF4: pondělí 21. března: Sparta – Mladá Boleslav 6:2

Liberecká cesta nekončí, dorost postoupil do semifinále

Liberečtí hokejisté si proklestili svou cestu do semifinále play off přes Karlovy Vary a Jihlavu. Hráči ze severu Čech opanovali osmifinálovou sérii 2:0, kdy ve dvou zápasech liberecký brankář Hambálek udržel čisté konto! Ve čtvrtfinále už to pro liberecké mladíky byla trnitější cesta, nicméně svěřenci Milana Plodka postoupili přes Jihlavu 3:1 na zápasy. Ve třetím čtvrtfinálovém utkání Liberec rozdrtil soupeře vysoko 5:0. Dvě branky a stejný počet asistencí zaznamenal v utkání talentovaný útočník Radek Janata.

PROGRAM SEMIFINÁLOVÉ SÉRIE

  • SF1: sobota 26. března: Liberec – Sparta
  • SF2: neděle 27. března: Liberec – Sparta
  • SF3: středa 30. března: Sparta – Liberec

FOTO: Juniorský hokej

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťanská pětka získala 178.450 korun

Termíny sezony: extraliga, Liga mistrů i Davos

Sparťanská pětka: charitativní běh Stromovkou

Junioři odstartují sezonu proti Plzni