31. 1. 2009 Lucie Strouhová

Dostal jsem slabší branky, ale pouze dvě, smál se Přikryl

Poprvé v sezóně dostal důvěru od začátku utkání a těžký úkol splnil. Gólman Petr Přikryl pomohl utnout dlouhou sérii proher, když proti Kladnu zastavil dvaadvacet puků. Dostal dvě branky, jednu krátce po úderu do hlavy, druhou zřejmě neregulérní.

Šest utkání se ziskem jediného bodu dávali trenérům Sparty jasný signál udělat změny. Jednou z nich byla nová tvář v brankovišti Pražanů. Namísto Pöpperleho dostal důvěru Petr Přikryl. „Dozvěděl jsem se o nominaci pár dní předem,“ řekl třicetiletý, jenž v předchozích duelech dvakrát svého kolegu střídal během hry.

Přikryl však neměl úvod střetnutí jednoduchý. Po jedné ze střel přikryl kotouč lapačkou, následně jej k zemi srazil protihráč Čurilla, jenž jej dojížděl. Sparťanský gólman se jen těžko zvedal z ledu, ve hře však pokračoval. Krátce nato však inkasoval, slabá střela mu prosvištěla mezi betony a Pražané zase prohrávali. „Nebudu se na to vymlouvat, ale opravdu jsem se necítil dobře. Kdyby s tím ovšem nešlo chytat, nepokračoval bych,“ ujistil muž s maskou, jehož záhy obdržená branka mrzela. „Podepsala se na nás, první třetina nebyla dle našich představ,“ uznal.

Petr Přikryl
Přestože poté Přikryl vytáhl z rukávu několik dobrých zákroků, smůla jej neopustila. Za již rozhodnutého stavu ve 44. minutě napřáhl na křídle Procházka a ačkoliv se gólman s jedničkou na zádech oháněl co mohl, videorozhodčí nakonec doporučil hlavnímu sudímu branku uznat. „Byl jsem u videa, branka to nebyla. Více se vyjadřovat nemohu,“ bezmocně pokrčil rameny.

Ani tento moment však brankáři z Litoměřic náladu nezkazil, Sparta po šesti nezdarech konečně vyhrála. „Kluci hráli výborně, musím je pochválit. Dobře bránili a soupeři kazili hru. Stačilo nám jen více střílet a chodit před branku, Kladno nebylo ve své kůži. Vždyť při přesilovce pět na tři snad ani nevystřelilo,“ podivoval se strážce svatyně, jenž v dresu Kladna nakoukl do nejvyšší české soutěže.

Jestli však Přikryla vítězství a dvaadvacet úspěšných zákroků nominuje do dalšího zápasu, ještě zdaleka není jasné. Další kolo se hraje hned v neděli na ledě Pardubic. „Nemůžu se koukat dál, důležité je vítězství. Dostal jsem slabší branky, ale na druhou stranu byly jen dvě. Nechám se překvapit, ale přál bych si nastoupit,“ vyslovil Přikryl, rozhodující slovo však mají trenéři.

Jistotu má dvojnásobný mistr republiky jen v Kadani, kam dojíždí na střídavý start. Na severu Čech odchytal tři utkání, naposledy zkrotil havířovské Pantery ve středu. „Ještě tam budu jezdit na play off. Jsem spokojený, že si můžu zachytat. Je to pro mě důležité,“ uzavřel brankář, jenž přišel do Sparty v průběhu sezóny místo Tomáše Duby.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Dnes v 15:00 | Dor.
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola vyzvou Kometu

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu