4. 4. 2015 Lucie Strouhová

Dragoun: Doma půjdeme za vítězstvím!

Mečbol mají na hokejkách hokejisté Třince, ale Pražané se nevzdávají. Odehráli další vynikající duel, ve kterém měli od druhé třetiny navrch. Padli však v nájezdech a v pondělí musejí vyhrát před vlastními diváky. „Půjdeme si to užít a zvítězit, do Třince se vrátíme,“ odhodlaně říká MICHAL DRAGOUN.

Sparta přijela do Třince bojovat o třetí vítězství v sérii. V první třetině však za domácím celkem zaostávala a trenér Jandač musel reagovat. Sestavu zúžil a proházel útoky. „Impulsem byly také změny v sestavě, od druhé třetiny jsme se zvedli,“ souhlasí Michal Dragoun, který se ocitl ve formaci s Kumstátem a Pechem.

Michal Dragoun

Právě jeho kolegové v útoku obstarali dvě branky a vynutili si pro Pražany nastavený čas. „Jsou to vynikající hráči, hraje se mi s nimi skvěle,“ podotkl forvard, který přispěl asistencí na vyrovnávací branku Petra Kumstáta.

Od druhé části Sparta na ledě svého soka přehrávala a byla lepším celkem. V základní hrací době ani v prodloužení však nedokázala proměnit několik šancí, v nastaveném čase dokonce zvonila za Hrubcem tyč. „Byli jsme lepší, ale na to se bohužel nehraje. V autobuse musíme na dnešní zápas zapomenout a udělat všechno pro to, abychom se do Třince vrátili,“ přemítá zanedlouho dvaatřicetiletý útočník.

Další pokračování je na programu již v pondělí v holešovické Tipsport areně. „Máme nůž na krku, buď do toho dáme všechno, nebo máme konec sezóny. Půjdeme si to užít a zvítězit,“ nevzdává se.

Zatím platí pořekadlo „Můj dům – můj hrad“ a na řadě jsou Jandačovi svěřenci. „Výhoda domácího prostředí je v sérii určitě silný faktor, proto věřím, že uspějeme v pondělí a pak v Třinci sedmý zápas již vyhrajeme,“ má jasno rodák z Dobříše, jenž Spartě vypomáhá v rámci střídavých startů z prvoligového Kladna.

„Sešly se dva silné týmy s vynikajícími brankáři, rozhodují maličkosti,“ uvědomuje si závěrem defenzivní forvard.