13. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Dragoun doufá v základní sestavu

Již třetí rok po sobě se snaží proniknout dvaadvacetiletý útočník Michal Dragoun do základní sestavy holešovického týmu. Letos má zřejmě největší šanci, neboť trenér Šindel chce postavit mladé, dravé mužstvo. My jsme Michala krátce vyzpovídali po zápase se Znojmem.
Jak hodnotíš domácí utkání se Znojmem?
První dvě třetiny jsme hráli dost špatně. Znojmo na nás čekalo ve středním pásmu a my jsme zbytečně dávali spoustu přihrávek právě přes střední pásmo. Před třetí třetinou jsme si řekli v kabině, že to musíme zjednodušit. Začali jsme nastřelovat puky, hrát důrazněji a ono se to obrátilo. Znojmo totiž na důrazný hokej neumí hrát.

Oba dva zápasy se Znojmem byly hodně jiné oproti předchozím přípravným zápasům. Vyhovoval vám již tento bojovný styl, podobný extraligovým duelům?
Samozřejmě. Ty první zápasy se hrál takový špatný hokej. Teď už je to lepší a my máme možnost vyzkoušet si ostré nasazení.

Ty stále nemáš jistotu, že letos budeš hrát v základním kádru Sparty. Jak ty osobně to cítíš?
Poprvé, po nějakých třech letech, co se zkouším prosazovat do „áčka“, se cítím výborně, protože letní příprava byla super. Moje šance – pokud se budu trenérovi hodit do týmu, tak to bude dobré. Můžu být hráč, který to tam obruslí, pak asi mám šanci. Pokud by po mě chtěl trenér něco jiného, tak asi šanci nemám.

Bavil jsi se již s trenérem o tvém působení, nebo zatím nevíš na čem jsi?
Zatím jsem v nejistotě. Během pár dnů bychom se měli dozvědět kdo bude ve Spartě působit a kdo ne.

Trenér Jaromír Šindel sází právě na mladé hráče. Cítíš proto tedy větší šanci prosadit se?
Já doufám, že to tak bude (smích). Ale záleží to na trenérech, jak dají mladým šanci. Třeba ve čtvrté lajně, která půjde na led párkrát za zápas aby udělala rozruch.

Máš připravenou nějakou alternativu, kdyby nevyšlo angažmá ve Spartě?
V létě jsem podepsal novou dvouletou smlouvu se Spartou, takže jsem její hráč. Zaslechl jsem něco o tom, že bych mohl jít do Berouna. Ale protože se cítím dobře, pokusil bych se Spartou dohodnout působení v nějakém extraligovém klubu.

Do Sparty nakukuješ již tři roky, takže zdejší prostředí znáš. V čem myslíš, že bude letošní Sparta jiná?
Chceme hrát důrazný hokej. Když někdo přijede na Spartu, tak se bude bát. Chceme hrát přesně ten samý důrazný hokej, který hrála Sparta v minulosti. V tom bude asi oproti předchozím letům největší rozdíl.


K utkání se Znojmem, které se Spartě v první dvou třetinách moc nepovedlo se vyjádřil i hlavní kouč . “Těžko jsme se rozjížděli. Měli jsme trénink ve středu večer i ve čtvrtek ráno. Trvalo nám proto trochu déle než jsme s rozjezdili. Sestavu jsme postavili tak jak to šlo. Poprvé naskočili do zápasu Vopat s Netíkem. Dal jsem je ke Štrbovi, aby se rozehráli. V závěrečné třetině jsem už opět měli dobrý pohyb a začali se dařit i kombinace.“

Poprvé se v dresu Sparty představila jedna z nevýraznějších posil Roman Vopat. Po celý zápas předváděl Vopat celoplošný důrazný hokej a několikrát se dostal i do konfliktu se znojemskými hráči. “Roman je tu proto, aby hrál tvrdě. V prvním zápase jsem s ním byl spokojen. Hrál tvrdě, tak jak jsme chtěli a soupeři z něj budou mít respekt. Mužstvo takovéhle ho hráče potřebuje,“ uzavřel pětačtyřicetiletý lodivod holešovických Jaromír Šindel.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!