10. 4. 2022 Daniel Ryl

Druhý pokus na finále, vracíme se domů!

Semifinálová série s Českými Budějovicemi má za sebou základní nabídku zápasů, po nichž si sparťané odvezli do Prahy vedení 3:1 na zápasy. Už v pondělí 11. dubna od 18:30 hodin tak můžeme před domácími fanoušky na druhý pokus stvrdit postup do finále. Vstupenky na páté semifinále rychle mizí, ale jsou stále v prodeji na sítích Ticketportal a Ticketmaster.

S fanoušky v zádech o prodloužení vítězné série

Za posledních deset let šly naše série do pátého zápasu celkem osmkrát. V posledních třech, které jsme odehráli na domácím ledě, jsme dokázali zvítězit, předchozích pět zápasů jsme však prohráli. Sparťané chtějí sérii vylepšit už v pondělním utkání a stvrdit postup do finále po dlouhých šesti letech.

"Budějovice byly prostě lepším týmem, vyhrály zaslouženě, ale porážka nás nerozhodí. Doma se hraje vždycky lépe. Fanoušci nás poženou, my se lépe připravíme a vlétneme na ně. Věřím, že doma sérii urveme a postoupíme!" řekl v rozhovoru po první porážce v sérii útočník Tomáš Šmerha.

O finále na dvou frontách, dorost bojuje o titul

Áčko však není jediným mužstvem, které v těchto dnech bojuje o finále. Junioři odvraceli v sobotním pátém utkání proti Plzni konec sezony, když nakonec zvítězili 4:2 a vrátili semifinálovou sérii na západ Čech.

"Víme, že každé další nezvládnuté utkání znamená pro nás konec sezony. Kluci ustáli psychický tlak a předvedli další velmi dobrý výkon," pochvaloval si po utkání trenér Tobiáš Slavíček, jehož svěřenci hrají v Plzni v pátek od 17 hodin.

Dorostenci sice po dvou porážkách v Plzni dokázali doma zvítězit po bojovném výkonu 1:0, ale nedělní čtvrté utkání i přes povedený výkon nezvládli a padli 1:2. V boji o titul tak se Západočech ztrácí 1:3 na zápasy a ve středečním utkání se pokusí vrátit sérii do Prahy!

Z tábora soupeře: Chceme se pokusit o zázrak

V úvodním utkání na jihu Čech jsme dokázali v závěru stáhnout dvoubrankové manko, načež jsme v prodloužení zvítězili 3:2. "Vedli jsme 2:0, už jsme se viděli, že to dáme, pak nás ale čekalo těžké prodloužení, měli jsme tam šance," litoval po utkání na klubovém webu útočník Daniel Voženílek.

"Čtvrtý zápas jsme se rozhodli odmakat, řekli jsme si, že to zvládneme a pokusíme se o zázrak. Je to takové klišé, ale jdeme vyhrát každé jednotlivé střídání a vrátit sérii do Českých Budějovic. Už se to stalo ve Švýcarsku, že otočili sérii z 3:0, tak jednou se to musí stát i tady," věří útočník, který část sezony strávil na hostování v našem týmu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Páté místo dorostenců na President Cupu

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů