26. 10. 2007 Vojtěch Gibiš

Duba nechtěl použít Kočího chvaty

Výtečným výkonem přispěl Tomáš Duba k první sparťanské výhře za tři body venku. V Liberci, odkud se jen tak body nevozí, zastavil dvaačtyřicet střel soupeře, za svá záda pustil jen dorážky Plodka a Vantucha. Duba se tak rychle oklepal z úterního střídání v Litvínově, kdy jej po třinácti minutách nahradil Martin Štefl.
S jakými pocity jste vůbec do zápasu vstupoval? V Litvínově jste byl v minulém kole krátce po začátku střídán...
Když vás vystřídají, tak to samozřejmě není nic příjemného. Možná jsem to ale potřeboval, mít chvíli odstup a koukat na zápas jinýma očima. Sem za střídání částečně rád, byl to dobrý impuls, týmu to pomohlo. Dnes jsem byl i díky tomu odpočatější.

Na rozdíl od minulých zápasů jste si dnes začátek utkání pohlídali. To bylo asi důležité, že?
Bylo. Kdyby Liberec dal ze začátku nějaké branky, mohl to pak zavřít a k ničemu nás nepustit. Dvě třetiny se nám dařilo liberecké pokusy eliminovat. Do třetí třetiny jsme šli s tím, abychom co nejdéle nedostali branku. Liberec se pak trefil dvakrát, ale naštěstí pro nás jsme konec zápasu ustáli.

Dlouho to vypadalo na nulu, Plodek vás prostřelil až v osmačtyřicáté minutě…
Měl jsem během zápasu velké štěstí, tak mohu být aspoň rád, že jsme vyhráli. Nula by byla hezká, ale co se dá dělat. (úsměv)

Vyhráli jste venku poprvé za tři body, navíc v Liberci. To musí být pro vás velká vzpruha?
Je. V Liberci jsme vyhráli poprvé až loni v play off. Hrajeme teď dlouhou sérii na kluzištích soupeře. Po dvou zápasech máme čtyři body, za což jsme moc rádi.

Liberečtí útočnící Čermák a Plodek se pohybují ve špičce kanadského bodování. Dávali jste si na ně nějaký větší pozor?
Samozřejmě. Každý hráč, kterému se momentálně daří, je pro brankáře nebezpečný. Snažil jsem se tedy na tyhle hráče dávat pozor, ale Plodek mě bohužel překonal.

Dnes jste kromě důležitých zákroků i několikrát vystartoval po nějakém libereckém hráči. Byla jejich hra pro vás nepříjemná?
Liberec se snažil pro výhru udělat maximum. Myslím, že bylo jejich strategií mě atakovat. Někdy to bylo v rámci pravidel, jindy už to přeháněli. Jednou jsem musel už po klucích z Liberce vyjet. Sice se s nimi znám, ale tohle se nedělá. Venca Nedorost šel do puku hodně aktivně i po odpískání, bylo to dost zbytečné. Rozjel jsme se na něj, bylo to v zápalu boje, nebylo v tom nic osobního. Je to součást hokeje, takže tohle utkání trochu připomínalo play off.

V osmatřicáté minutě došlo před vaší brankou k větší strkanici. Do ní jste se zapojil i vy, když jste se pošťuchoval s obráncem Moravcem. Proč?
Zdálo se mi, že tam přijelo moc hráčů Liberce na naše tři hráče. Chtěl jsem se tedy do té “bitky“ ze začátku také zapojit, ale pak jsem si to rozmyslel, zbytečně bych oslabil mužstvo.

Ale přeci jen jste pár úderů rozdal... Neinspiroval jste se další bitkou exsparťana Davida Kočího v NHL?
S Davidem se znám dlouho, na nároďáku jsme několik let spali spolu. Vím tedy, jak trénuje, nějaké údery jsem od něj odkoukal. Ale nechtěl jsem je použít, protože by mi je vrátili a to už bych neustál. (úsměv)

Byl to pro vás zatím nejtěžší zápas v sezoně?
Asi ano, hodně jsem si zachytal. Bylo to hodně vydřené vítězství.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl

​Sbohem, velký šéfe!