20. 3. 2007 Vojtěch Gibiš

Duba povolil Liberci jen jednu branku

Jako noc a den byly rozdílné zápasy Sparty v semifinále během dvou dnů. Zatímco v pondělí se Spartě v obraně vůbec nedařilo, ve druhém semifinále dovolili Pražané svému soupeři jen jednu branku a navíc Liberec výrazně přestříleli. K premiérové výhře Holešovických v liberecké Tipsport Areně výrazně přispěl gólman Tomáš Duba, který zaznamenal šestatřicet zásahů.
Po dnešku máte asi jiné pocity než včera, že?
Jsem samozřejmě mnohem spokojenější, hrálo přede mnou úplně jiné mužstvo. Liberec jsme předčili, a i když jsme dali vítěznou branku krátce po skončení dvojnásobné přesilovky, tak jsme si vítězství zasloužili.

Už jste to nakousl. Nezhrozil jste se malinko včera, co to před vámi spoluhráči předváděli?
Myslím si, že to byl normální výkon po takovéhle pauze. Mužstvu chvíli trvá než se vrátí do zápasového rytmu. Chtěli jsme pondělní zápas odehrát z obrany, ale předvedli jsme spousty individuálních chyb. Jsem rád, že jsme to druhým zápasem napravili.

Včera jste dostal pět branek, prohráli jste. Jak jste se cítil v úterý ráno?
Do zpěvu mi nebylo. V pondělí jsem byl takový rozházený, nebyl jsem v brance klidný. Sérii jsme rozehráli hodně špatně, navíc jsme byli pod tlakem. Kdybychom druhé utkání nevyhráli, tak by to s námi bylo hodně špatné. Motivace nám tedy nechyběla. Hráli jsme obětavě a proto jsme vyhráli.

Nepřipomnělo vám druhé semifinále trochu poslední zápas Sparty v Liberci v základní části? Také jste vedli a Liberec také vyrovnal kolem padesáté minuty…
Trochu ano. Ale tenkrát jsme gól nepřidali, nyní ano. Dnes jsem věděl, že vyhrajeme.

Nevyčítal jste si tu situaci při vyrovnání, kdy jste mohl puk přikrýt?
Malinko jsme si to vyčítal. Měl jsem k puku relativně blízko, ale viděl jsem, že ho bude Marek Černošek vyhazovat. Marek ale snad trefil něčí brusli a Pabiška měl čas. Navíc vystřelil ve chvíli, kdy jsem byl trochu rozhozený.

Liberec nechodí tolik do brankoviště jako Zlín. Je to pro vás lepší?
(úsměv) Těžko říct, série teprve začíná. Nevím, jak bude Liberec hrát dále. Je fakt, že Liberec hraje spíše technicky. Je to pro mě velká změna…

Při přesilovkách se Liberec hodně spoléhá na střelu Lukáše Zíba. Posílí vám sebevědomí, když chytíte nějakou jeho bombu?
Posílí, Lukáš umí vystřelit. I když si na něj dáváme pozor, tak střely stále prolétávají až ke mě.

V čase 57:55 rozjížděl Liberec přesilovku. Bylo vám v té chvíli hodně úzko?
Říkal jsem si, že je to dobré, že budeme moci vyhazovat puky přes celé hřiště.

Nebál jste se, že by to mohla být dvojnásobná přesilovka?
Trochu ano, ale naštěstí to tak nebylo. Ani jsem pořádně neviděl k čemu došlo.

V závěru na vás ještě vypálil dělovku Zíb. Co jste si v tu chvíli říkal?
Tu střelu jsem neviděl, takže jsem byl rád, že prolétla mimo. Modlil jsme se při té dvojité Čermákově šanci. Puk se mu odrazil, měl prázdnou branku, ale naštěstí přestřelil.

Sparta v Tipsport Areně vyhrála poprvé v historii. Pomůže vám ten pocit, že je prokletí této arény prolomeno?
Určitě. Poznali jsme, že tu můžeme vyhrát a že můžeme Liberec porazit, i když hrají výborně. Stačí, když budeme hrát náš hokej a nebudeme dělat zbytečné chyby.

V obou zápasech se hrál vcelku otevřený hokej. Očekáváte, že to bude doma ještě ofenzivnější?
Myslím si, že na ně v pátek vlétneme a zkusíme dát zase nějaké góly. Bude ale záležet samozřejmě na trenérech, jakou taktiku nám zvolí.

Jak budete během středy a čtvrtka odpočívat?
Zítra si proberu s panem Brukem věci, které mi tu nešly. Už mi volal po tom pondělním zápase. Moc času do dalších zápasů není, jen si trochu odfouknu a půjdu do dalšího zápasu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ligu mistrů odstartujeme v Holešovicích!

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech