6. 3. 2008 Vojtěch Gibiš

Duba trénoval. Zda nastoupí v pátek, není zatím jasné

Pro fanoušky to v pondělním prvním čtvrtfinále v Liberci byl pořádný šok. V brance mistrovského týmu se objevil náhradník Martin Štefl, Tomáše Dubu totiž přepadla viróza a s ní spojené vysoké horečky. Ve čtvrtek šestadvacetiletý gólman poprvé trénoval. Kdy nastoupí, však zatím není jasné.
Nastoupíte ve třetím čtvrtfinále proti Liberci?
Uvidíme až v pátek po rozbruslení. Rozhodneme se po poradě s lékaři.

Už ve čtvrtek jste však trénoval. Jak jste se cítil?
Měl jsem ještě ráno lehce zvýšenou teplotu, takže to nebylo ono. Ale vypadl jsem ze sestavy jen na pár dní, takže to snad bude v pátek lepší.

Co jste během těch poslední několika dní, kdy jste nemohl chytat, dělal?
Seděl jsem u televize a trápil se. Koukal jsem na zápasy a při tom jsem si říkal, že to není ono. Nijak extra jsme nehráli, takže musíme teď trochu zabrat. Také jsem přemýšlel, proč mě ta viróza nepřepadla třeba o tři týdny dříve...

Co jste říkal na výkony svých sparťanských kolegů v brance?
Martin Štefl byl možná v prvním zápase nervózní, ale podle mě se brzy oklepal. Měl i trochu smůlu, puk se blbě odrážel. Základ našeho neúspěchu byl však v tom, že jsme nedali žádné góly.

Snažil jste se Śteflovi po prvním zápase něco poradit?
Samozřejmě jsem mu volal a říkal jsem mu, ať si z porážky nic nedělá. A ve druhém zápase taky v brance vypadal jistěji, chytal lépe než v pondělí. Hráli jsem obecně dobře, ale Liberec potrestal naše vyloučení.

Kdy jste vůbec onemocněl?
V neděli jsem začal cítit, že na mě něco leze. V pondělí jsem se dohodl s lékaři, že by bylo lepší, kdybych do branky nechodil.

Co vám řekl trenér Výborný, když jste mu sdělil tu smutnou novinu?
Nechal jsem radši na doktorech, ať mu to vyřídí. Nechtěl jsem být u toho, až se to dozví.

Říkal vám pak něco?
Ne, vzal to normálně. Nic jiného mu ani nezbývalo. Ta situace se takhle musela řešit.

Čím jste se kurýroval?
Ćím to šlo. S takovýmhle onemocněním se toho moc dělat nedá.

Jak vás ty horečky v brance při tréninku limitovaly?
Nijak. Ale nevím, jestli by oslabený organismus měl výdrž na celý zápas.

Bral na vás pan Bruk při tréninku ohledy?
Všichni mě nechali na pokoji, jen jsem si osahal puk.

Jak strávíte zbytek čtvrtečního dne, jak se budete připravovat?
Nic divokého dělat nebudu. Budu doma a koukat na zápas Slavie.

Loni jste se vrátil do Sparty během sezony, stal se jedničkou a vyhrál titul. Letos vás zatím pronásleduje smůla, dvě velké zranění a teď v play viróza. To je velký rozdíl, že?
To je. Ale co se dá dělat. Není to příjemné, ale sport už je takový. Chtěl bych hlavně teď co nejdřív nastoupit.