30. 9. 2008 Lucie Strouhová

Duba ve své premiéře zazářil

Až v desátém kole se poprvé postavil mezi tyče od začátku utkání gólman Tomáš Duba. A počínal si sebevědomě. Měl mnohem více práce než boleslavský protějšek, pochytal osmatřicet střel domácích. Po utkání byl zaslouženě vyhlášen hvězdou střetnutí, ve kterém nováček dlouho trápil pražské bojovníky.
Tomáši, kdy jste se dozvěděl o své premiéře v brance v letošní sezóně?
Trenéři mi to oznámili ráno před zápasem. Moc jsem se do branky těšil, nechytal jsem od začátku zápasu deset kol. Cítil jsem se výborně, nemohl jsem se dočkat.

Vzhledem k nedisciplinovanosti mužstva jste měl i dost práce… Boleslav na vás vyslala osmatřicet střel.
Docela jsem si zachytal. Oslabení celý tým srážela, byli jsme unavení. Ale od začátku až do konce jsme bojovali, kluci skákali do střel po hlavách. Třeba Ondřej Kratěna dostal dvakrát nepříjemně do nohy. Spoluhráčům patří velký díky.

Zažil jste někdy v kariéře, aby vaše mužstvo hrálo čtyřikrát v řadě ve třech?
Abych se přiznal, tak jsem to ještě nezažil. Zažil jsem různě dlouhé přesilovky, ale tolik oslabení tři na pět za sebou ještě ne. A štvalo mě to. Sotva jsme jedno oslabení ubránili, znovu jsme museli dřít. Když jsme ve třetím dvojnásobném oslabení dostali branku a znovu šli do tří, už jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Ale říkal jsem si, že pokud máme uhrát body, musím za každou cenu branku zamknout. Boleslav už ale moc šancí neměla.

Ve třetím oslabení tři na pět jste obdržel branku, neříkal jste si, že už je po zápase?
Měl jsem předtím dost štěstí, tak jsem si ten jeden gól zasloužil. Věřil jsem, že zvládneme vyrovnat. Třeba i v power play. Naštěstí jsme se ale dostali rychle do zápasu a viděl jsem na klucích velkou chuť utkání zvrátit. Blízko vítězství jsme měli už v přesilovce, nakonec se to povedlo až v posledních vteřinách.

Říkáte, že jste na spoluhráčích viděl velkou chuť vyhrát, výkon ale zdaleka nebyl dle vašich představ…
Nebyl optimální, ale na druhou stranu jsme hráli se soupeřem, se kterým se nedá hrát krásný zápas. Jsou tady velcí bojovníci a pořád jen brání. Můžeme být rádi za vydřené vítězství, které nám může pomoci. Nikdo nemůže čekat, že každého smeteme sedmi brankami a budeme vyhrávat. Na začátku soutěže má každý soustu sil.

Vysloužil jste si výkonem v Mladé Boleslavi nominaci do dalšího utkání?
Samozřejmě bych byl moc rád, ale konečné rozhodnutí nechám na trenérech. Těší mě, že jsem si zachytal dneska a více nechám na nich.

Trenér Bruk byl s vaším výkonem po utkání spokojený?
Asi ano, opatrně mě pochválil. (smích).

×
Dnes v 12:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
×
Dnes v 15:00 | Dor.
Mountfield HK
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola vyzvou Kometu

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu