21. 11. 2012 Daniel Ryl

Duel s Vítkovicemi ve znamení Sparťanské krve!

P r a h a – Střetnutí ve znamení krve. Ne, opravdu se nejedná o jatka na ledě, ale zítřejší utkání bude věnováno Sparťanské krvi. Dárci mají vstup zdarma a samotný zápas vypukne ve čtvrtek 22. listopadu od 18:10 hodin pod dozorem televizních kamer TV Fanda. Na serveru onlajny.com bude připravený textový on-line přenos.

Utrápená Sparty si v posledních zápasech vlila čerstvou krev do žil a pomalu se drápe zpět na scénu. Svěřenci trenéra Josefa Jandače nasbírali v posledních čtyřech utkáních osm bodů. Pomohou jim dárci krve k dalšímu zisku? K tomu, aby se dárci dostali na utkání postačí jejich dárcovská legitimace a obratem obdrží dvě vstupenky.

Ostravané jdou za přímým postupem do play-off...

Jiří Burger je stálou oporou Vítkovic

Vítkovice jsou před každou sezonou pasovány do role favorita. V úvodních dvou zápasech tyto předpoklady naplnily a získaly plný počet bodů. Ve třetím kole ovšem narazily na Jágrovu partu, které podlehly a nastartovaly nepříjemnou bilanci sedmi zápasů, ve kterých zvítězily pouze jednou.

Trápení Slezanů zastavily dvě domácí vítězství a ostravský celek se dostal do pohody, díky které se vydrápal na osmou příčku se ziskem 31 bodů. Jedenácté České Budějovice na něj ztrácejí pouze tři body. Chomutov s Pardubicemi jsou na tom o bod lépe.

Důvodem slabého startu Vítkovic je bídná koncovka. S 51 zásahy jsou nejhůře střílejícím týmem v celé soutěži. V obranné činnosti se drží v poklidném středu s bilancí 63 inkasovaných branek. Kanadské bodování týmu s rytíře Vítka ovládá Jiří Burger se čtrnácti body za šest branek a osm asistencí.

Posledních pět zápasů? Deset bodů pro Pražany!

11. kolo, 12. 10. 2012: Vítkovice - SPARTA  3:2
45. kolo, 31. 1. 2012: Vítkovice - SPARTA  3:2sn
32. kolo, 20. 12. 2012: SPARTA - Vítkovice  5:2
19. kolo, 4. 11. 2011: Vítkovice - SPARTA  3:6
4. kolo, 11. 10. 2011: SPARTA - Vítkovice 4:2

Z posledního vzájemného utkání odešla Sparta bez bodů...

V jedenáctém kole nastoupili Pražané na ledovou plochu v ostravské ČEZ Aréně. Hostující tým s osmi porážkami v řadě na kontě dokázal jít do vedení zásluhou Troye Milama, ale domácí do konce první části otočili stav utkání zásluhou Viktora Ujčíka a Romana Szturce.

Lukáš Kucsera přidal v páté minutě prostřední části třetí branku svého týmu, která se později ukázala jako vítězná. Snížení z hole Vladimíra Sičáka Spartě nepomohlo a Pražané si připsali sedmou porážku o jedinou branku.

Sparta po prohraném derby získala cenné dva body...

Michal Neuvirth nabral formu

Po vítězství nad Plzní a Zlínem nezvládla Sparta pražské derby. V dalším kole na ní čekala cesta do Litvínova, který se stal milým překvapením první poloviny této sezony a zdá se, že bude bojovat o nejvyšší příčky. Těžký boj nakonec zvládla lépe Sparta a odvezla si dva body...

Bezbranková první třetina nabídla několik menších šancí, ale ani jeden z hráčů je neproměnil ve vedoucí branku. To se podařilo až ve druhé minutě prostřední části, když využil domácí přesilovku Robin Hanzl. Na jeho trefu odpověděl o necelou minutu později Dominik Pacovský.

Přesilovková trefa Petra Tona ze 39. minuty poslala Spartu do vedení, ale o devět minut později vyrovnal opět Robin Hanzl, který poslal utkání do prodloužení. V tom rozhodl Marek Hovorka, jehož rána krátce po návratu vyloučeného Zemana na ledovou plochu, proplula do sítě domácích.

Sestavy z minulého kola:

HC Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Milam, Gřegořek, Krstev, Vallin, Philipp - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.

HC Vítkovice Steel: Šindelář – Barinka, R. Polák, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, Voráček, L. Kovář – Klimek, Burger, Ujčík – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, R. Hruška, Bartánus – Szturc, Húževka, Šedivý. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zajímavosti o utkání...

Souboj Tona se Szturcem. Domácí kanonýr je nejproduktivnějším hráčem posledních pěti vzájemných střetnutí. Podařilo se mu nasbírat celkem sedm bodů, ale vítkovickému Szturcovi se daří střelecky. Prosadil se celkem pětkrát a jednou porazil Spartu hattrickem.

Lahůdka pro sázkaře. Chcete žhavý tip na svůj tiket? Potom vsaďte pět a více branek, jelikož méně gólů ve vzájemných zápasech padlo naposledy v sezoně 2009/2010 v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále play-off. Slezané zvítězili 3:1 a radovali se z postupu.