9. 2. 2010 Lucie Strouhová

Dušan Salfický prožil vítězný návrat

Po necelých třech letech znovu oblékl sparťanský dres Dušan Salfický. Sedmatřicetiletý hokejista výrazně pomohl Pražanům ke třem bodům, když na Kladně nečekaně nastoupil jako záskok za vytíženého Přikryla.

Přitom o možnosti angažování Salfického doposud nikdo netušil. Jako blesk z čistého nebe přišla v úterý dopoledně zpráva, že Volkově družině ve středočeském derby vypomůže právě navrátilec Salfický. „Sám jsem se to dozvěděl v úterý ráno. Šlo to mimo mě. Jsem ale rád, že to nakonec dobře dopadlo,“ oddechl si velezkušený gólman.

Prostředí ve Spartě přitom Salfický dobře zná. Na jaře roku 2007 s velkoklubem z Holešovic oslavil mistrovský titul. Sezónu začal jako brankářská jednička, neuspokojivé výkony a návrat Duby jej však na podzim odsunuly do role náhradníka. „V koutku duše jsem doufal, že se jednou vrátím. Kdykoliv jsem se potkal s Petrem Břízou, tak jsem mu říkal, že jsem odešel ze Sparty příliš brzy. Kdyby se mnou měli větší trpělivost, mohlo to dopadnout jinak. On ale ví, že jsem na Spartu nikdy nezanevřel. Všichni jsou to super lidi,“ nechal se slyšet sympatický maskovaný muž.

Satisfakci však kmenový brankář prvoligového Ústí necítil. „Jsem rád, že to tak dopadlo, ale žádnou satisfakci necítím. Šlo o jeden zápas, kdy mě Sparta měla v hledáčku a věřila, že ji mohu pomoct. Kdyby v to nevěřila, asi tu znovu nestojím v tomhle dresu,“ smál se.

V další pokračování sparťanského dobrodružství však už příliš nevěří. „Bingo chytá dobře. Máme teď čtrnáct dní pauzu a pak je pro mě priorita play off v Ústí. Samozřejmě ale vše záleží na domluvě Sparty a Ústí. Nikdy neříkej nikdy, ale nadále zůstávám ve Slovanu,“ přiznal.

Salfický tak prožívá velice zvláštní sezónu, ve které oblékl již třetí dres. K prvoligovému ústeckému přidal na měsíční hostování dres extraligové Plzně a nyní i ten sparťanský. „To jsem nečekal, je to pro mě paradox. Navíc jsem za Plzeň odehrál první zápas zrovna proti Spartě. Když jsou tady takové možnosti, není důvod, aby toho kluby nevyužily. Já jsem především rád, že je stále o mě zájem,“ doplnil zjevně dobře naladěný Salfický.

Radost mu dělalo zejména vítězství, ke kterému výraznou měrou dopomohl spolehlivým výkonem. Sparta ve středočeském derby získala důležité tři body a posunula se na pátou příčku v tabulce. „Kluci hráli dobře, sice jsem měl na začátku kliku, kdy mi to tam malinko zvonilo, ale dvě třetiny jsem mohl být spokojený. Nakonec jsme dostali Kladno na koně, když jsme jim umožnili přesilovky a oni jsou pak zrádní. Nepustí zápas za žádného stavu, což jsem se tady přesvědčil už s Plzní,“ přemýšlel nahlas a doplnil. „Po druhém inkasovaném gólu jsme se ale probrali a hráli dobře odzadu, Kladno se sice snažilo a kousalo, ale kluci to zavřeli a do vyložené šance je nepustili,“ poděkoval spoluhráčům závěrem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sobotka: Bitvu o první místo nevzdáváme

SPA - TRI 4:2 - Hranice sta bodů pokořena

Zikmund: Machymu musíme víc pomáhat

Sparťanská výzva: vzdát největší hold historie!