17. 1. 2012 Daniel Ryl

Dva body z dnešního utkání bereme, přiznal po zápase Tomáš Rachůnek

P r a h a - V dnešním utkání nezískal žádný kanadský bod, ale přispěl velkou měrou k zisku dvou bodů. TOMÁŠ RACHŮNEK se svými spoluhráči ze třetího útoku potrápil obranu Indiánu. Nepodařilo se mu gólově prosadit, ovšem své defenzivní povinnosti si splnil na jedničku.

Dnes v podvečer zažila Tipsport Aréna důstojnou bitvu o čelo tabulky. Nakonec z ní vyšli vítězně domácí, kteří dokázali získat dva body po dramatických samostatných nájezdech. "V kabině panuje výborná nálada," netajil spokojenost Tomáš Rachůnek. "Odehráli jsme výborný zápas. Za dva body jsme rádi. Je samozřejmě škoda, že jsme nezískali plný počet bodů, ale dva bodíky bereme také. Určitě to pro nás není zbytečná ztráta," zhodnotil bodový zisk svého týmu. Z dnešního utkání nejsou dva body žádnou ztrátou, protože tempo zápasu bylo hodno bojů v play-off. "Myslím si, že už se blížíme k tomu ideálu a nebude to v příštích zápasech o moc jiné," hádal Rachůnek. "Toto už jsou zápasy play-off. Slavia hrála o důležité body a předvedla dobrý výkon. Také Plzeň se dnes ukázala ve velmi dobrém světle. Věřím, že byli spokojení i fanoušci," vyzvedl výkony svých posledních soupeřů.

TOMÁŠ RACHŮNEK

Mladý forvard Sparty nastupuje na křídle třetího útoku společně s Alexem Fosterem a Yorickem Treillem. Jejich spolupráci si nemůže předsezónní posila vynachválit. "Hraje se mi s nimi skvěle," pochválil své spoluhráče z útoku. "Sice se nám příliš nedaří střelecky, ale naštěstí to po nás přebrali jiní. Na začátku se nám dařilo více, teď se daří jiným, tak to chodí," uznal Rachůnek. "Hrajeme celkem aktivně, daří se nám dostat soupeře pod tlak, ale góly bohužel nedáváme. Snad se to změní k lepšímu," zadoufal vzápětí. Třetí útok Sparty možná nestřílí tolik branek, ale co se týče práce v defenzivě a černé práci, tak odvádí výborné výkony. "Nemáme to rozdělené tak, že by byl někdo od střílení branek a někdo od dřiny," přiznal mladý dravec Pražanů. "Tým je vyrovnaný a branky může střílet každý. Stačí se podívat třeba na Míru Formana, který chytá fazónu. Každý zápas se povede někomu jinému a to je dobře," uznal spokojený útočník.

V jednom mužstvu se setkal také se svým bratrem Ivanem a netají se tím, že mu jeho bratr dodává sílu. "Člověka povzbudí, když má v týmu bratra. Když se vám nedaří, nebo vás něco trápí, tak se máte komu svěřit a máte se o koho opřít, což je nadmíru důležité," vyjádřil svou náklonost k bratrovi. "Určitě i Sacha s Yorickem by mi dali za pravdu," poukázal na své spoluhráče z Francie. Starší z bratrů Rachůnků nezažívá příliš povedené období. Na nedostatek šancí si stěžovat nemůže, ale šance se mu nedaří proměňovat. "Ne ne, já ho nepošťuchuju," distancoval se s úsměvem od škádlení svého bratra mladší Tomáš. "On to moc dobře ví, také ho to trápí, ale snaží se přes to přejít. Jednou se to prolomit musí," zadoufal člen třetího útoku Sparty.

Tomáš Rachůnek přišel před sezónou ze Zlína a ihned v úvodu sezóny předvedl skvělé výkony. Do týmu rychle zapadl a našel v něm své místo. "Jsem tu spokojený. Máme tu výborný tým, který je velmi vyrovnaný. Není to o pár hráčích. Každý je pro tým důležitý a dokáže velkým dílem přispět k úspěchu," pochvaloval si. "Samozřejmě se člověk cítí dobře, když hrajete od začátku sezóny na špici. Doufám, že nám to vydrží," zadoufal na závěr.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle