2. 2. 2009 Pavel Hrdina

Dva góly? Snad v juniorech, vzpomínal Podlešák

P r a h a - Útočník s defenzivními úkoly, to je Martin Podlešák . Právě on byl jedním z nepostradatelných hráčů Sparty v utkání s Moellerem. Pražané přijeli na východ Čech především bránit a zmíněný hráč byl nasazován na častá oslabení. Právě v početní nevýhodě dal svůj druhý gól v zápase, čímž poslal zápas do prodloužení.

Martin vypadal po zápase trochu zklamaně, jeden bod z Pardubic však rozhodně nepovažoval za nějakou katastrofu. „My jsme si říkali, že bychom chtěli nějaký ten bod odvézt. To se nám povedlo, jenom škoda, že jsme neodvezli dva. To nás mrzí,“ srovnával předzápasové cíle s reálným výsledkem.

Jediným úspěšným střelcem Holešovických byl právě Podlešák, který nejprve otevřel skóre v 9. minutě zápasu. „Karel Hromas to tam výborně nastřelil na gólmana, Janko Lašák puk vyrazil a šlo to přímo ke mně. U něj stál nějaký bránící hráč, moc si to nepokryl, puk mi šel přímo na hokejku. I když to bylo trochu se štěstím, tak je dobře, že jsme dali po dlouhé době první gól. Já jsem do toho jenom plácnul, chtěl jsem trefit bránu. Ani jsem netušil, že by to mohl být gól. Ale padlo to tam a jsem za to rád,“ popisovala situaci sparťanská sedmačtyřicítka.

Přitom dát první gól, to se Spartě povedlo naposledy v domácím zápase se Zlínem 9. ledna. „Určitě to vždycky pomůže, když se vede. Pokud nedostanete ten první gól, což se nám stávalo poslední dobou téměř vždycky, tak jsme to museli dotahovat a to byla naše hlavní chyba. Dneska se nám povedlo dát první gól, ale zase jsme to moc dlouho neudrželi, když jsme špatně ubránili oslabení,“ mrzelo sparťanského hráče utkání brzké vyrovnání Starého.

Martin Podlešák
Střelec obou gólů Sparty

Druhý gól Podlešáka přišel šest minut před koncem základní hrací doby jakoby z čistého nebe po hrubé chybě pardubické rozehrávky. Šestadvacetiletý útočník situaci popsal následovně: „Kuba Langhammer na někoho vyjel po mantinelu, on to hodil na hráče, který mu najížděl dospodu. Já jsem tam byl přesně uprostřed. Dal to trochu přede mě, já jsem si to trochu popotáhnul. Janko na to skočil.“ Bezprostředně po zápase si ani nemohl vzpomenout, kdy se naposledy povedlo zapsat se mezi střelce hned dvakrát v jednom utkání: „Snad v juniorech, to jsem dával docela pravidelně góly. Ale je jedno, kdo dává góly, je to týmový sport,“ dodal skromně.

Od Pražanů diváci v zápase rozhodně neviděli žádné ofenzivní hody, svěřenci trenéra Františka Výborného dostali naordinovánu především poctivou obranu. „My jsme přijeli s tím, že chceme urvat bod a hrát destruktivní hokej. Chtěli jsme dobře bránit, to se nám povedlo. Vychytali jsme spoustu puků ve středním pásmu a chtěli jsme z brejků dát nějaký gól. I to se nám podařilo. I Bingo (Petr Přikryl) chytal výborně, hodně nás podržel a škoda, že jsme nevyužili ještě nějakou další šanci,“ vysvětloval sparťan.

Popřel ale, že by za důrazem na obranu stála momentální situace v kádru, kdy jsou zranění dva ze tří neproduktivnějších útočníků Broš s Kratěnou: „ Trenéři řekli, že takhle to bude, sestava je daná. V týmu jsou dost kvalitní hráči na to, abychom se s tím srovnali. Nakonec přece jen zmínil jednu disciplínu, kde by zkušenosti a přehled zmíněných hráčů jistě přišly vhod: „Ondra a Michal nám hodně chyběli do přesilovek, jsou to výborní hráči, kteří jsou vždycky potřební.“

Skončila sparťanská krize, o které se v poslední době v souvislosti s výkony týmu hodně mluvilo? I tato otázka se drala na jazyk po dvou utkáních, ve kterých Sparta bodovala. „Já bych neřekl, že to byla krize. Prostě jsme hráli špatně, dostávali jsme špatné góly po našich hrubých chybách a dotahovali jsme zápasy. Nenazýval bych to krizí. Hráli jsme jak blbci a tak to bylo. Všichni to viděli,“ odpověděl zpovídaný hokejista.

Před reprezentační přestávkou nás také zajímal výhled na posledních pět zápasů základní části. Martin Podlešák má jasno: „Hlavně chceme zůstat v šestce. Tam je to narvané, tabulka je vyrovnaná. Určitě teď potrénujeme, někteří hráči – Ondra, Michal, Růča (Ručinský) se snad vrátí. Budeme hrát konečně v plné sestavě a všechno bude směřovat k play off. Už je jen pár zápasů do konce.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Uwe Krupp: Vždy je prostor na zlepšení

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech

Výroční utkání: speciální dres a účast mistrů

​Sparťanská krev letos přilákala opět více dárců