10. 12. 2002 MiG

Dva sparťani v nominaci na Baltika Cup

Martin Richter a Ondřej Kratěna neunikli pozornosti reprezentačních koučů a jako jediní zástupci Sparty zamíří do Moskvy. V nominaci tentokrát chybí Petr Bříza, který se bude s mužstvem připravovat na povánoční Spenglerův pohár. Turnaj se uskuteční v ruské metropoli od 16. do 22. prosince.
Mezi nominovanými má nejvíce hráčů pražská Slavia - pět. Z řad vedoucího mužstva extraligy, Pardubic, se naopak do Ruska podívá jen gólman Svoboda. Čtyři zástupce vyšlou Vítkovice. Trenéři Lener s Růžičkou vybrali celkem pět krajánků, tři z Ruska a dva z Finska. Brankář Salfický, jehož jméno se ve výběru také objevuje, bude s mužstvem pouze trénovat.

Nominace
Brankáři: Adam Svoboda (Pardubice), Roman Málek (Slavia Praha), Dušan Salfický (CSKA Moskva - RUS)
Obránci: Petr Kadlec, Jan Hejda, Pavel Kolařík (všichni Slavia Praha), Marek Židlický, Robert Kántor (oba IFK - FIN), Radim Tesařík (Vítkovice), Martin Richter (Sparta Praha), Vlastimil Kroupa (Litvínov)
Útočníci: Pavel Patera, Martin Procházka, Tomáš Vlasák (všichni Avangard Omsk - RUS), David Moravec, Roman Kaděra, Jiří Burger (všichni Vítkovice), Richard Král, Václav Pletka (oba Třinec), Ondřej Kratěna (Sparta Praha), Marek Vorel (Znojmo), Jindřich Kotrla (Litvínov), Radek Duda (Slavia Praha), Jaroslav Balaštík (Zlín).

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!