20. 10. 2011 Lucie Strouhová

Dvoubrankový střelec Rachůnek: Cítíme se dobře a věříme si

Souboj o čelo tabulky jednoznačně ovládla pražská Sparta. Dvě branky Ivana Rachůnka výrazně pomohly mužstvu k vítězství. Zejména druhá trefa v oslabení definitivně zlomila odpor plzeňských Indiánů. „To by zlomilo každé mužstvo,“ pochvaloval si střelec večera.

Ivane, poslední zápasy hrajete ve velké pohodě a daří se vám…
Hrajeme poměrně dobře takticky, plníme si to, co máme. Cítíme se velice dobře, dneska to bylo i vidět a jsem nesmírně rád, že se to povedlo dovést do vítězného konce.

Navíc se vám velice daří v oslabení, proti Plzni jste zvládli ubránit dvě dlouhá oslabení tři proti pěti…
Zatím se nám v nich daří, ale nechtěli bychom to zakřiknout. Musíme hrát pořád stejně, oslabení rozhodují mnohdy zápasy, a pokud v nich budeme úspěšní, můžeme být úspěšní v celém zápase.

V oslabení jste se také prosadili, sledoval jste Yoricka?
Viděl jsem ho, až když dostal puk. Zkusil jsem hned vystartovat, věděl jsem, že z toho může být přečíslení. Plzeňští už byli na ledě dlouho, chyběly jim síly.

Plzeň po brance v oslabení přestala hrát, byl to rozhodující moment utkání?
Když mužstvo dostane branku v oslabení, tak ho to vždycky srazí. Nám se to stalo proti Vítkovicím.

Vítězstvím jste se dostali na první místo v tabulce, jak jste to vnímali?
Sezóna je stále na začátku, uběhla pouze první čtvrtina. Věděli jsme, o co hrajeme, ale řekli jsme si, že na to nemůžeme koukat. Důležité je, abychom sbírali bod za bodem a šli zápas od zápasu. Je hezké se nyní kouknout na tabulku, ale je třeba s pokorou zůstat nohama na zemi, zápasy jdou v rychlém sledu, nevyjdou nám jeden, dva zápasy, hra se nám může rozsypat a rázem může být všechno jinak.

Čemu přikládáte dobrý vstup Sparty do sezóny?
Dobře jsme v létě trénovali. Ale čekali jsme, že se budeme rozjíždět pomaleji. Všichni ale makají dle plánu, držíme se pokynů a vážíme si toho, že se nám daří. Přál bych si, aby nám to vydrželo, v začátku nám moc lidí nevěřilo.

Přestože máte perný program, v létě jste odehráli mnoho těžkých zápasů a navíc jste měli i zápas s Rangers, tak se zdá, že máte dostatek sil…
Dneska už tam ta živost trochu chyběla, ale myslím, že sil je stále dost. Spoustu zápasů a našlapaný program má více mužstev, někdy je to tak lepší. Na druhou stranu jsou tréninky spíše regenerační. Únavu vyloženě nepociťujeme.

Mnoho hráčů má po příchodu do Sparty problém s aklimatizací, vám se ale nic podobného nestalo. Souhlasíte?
Herně jsem spokojený, produktivita by ale mohla být lepší. Spoustu šancí jsem v zápasech neproměnil a spousta šancí, které jsem vymyslel, nebyla proměněna. To nyní ale není podstatné, protože jako mužstvo vyhráváme, a tudíž není takový tlak na produktivitu jednotlivců. Uvědomuji si ale, že týmu mohu pomoci daleko více brankami, a doufám, že se to zlepší.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!