19. 1. 2015 Tereza Velikovská

Dvougólový Réway: Zkazili jsme si to sami

Kdyby sparťané nakonec dovedli zápas na ledě Ocelářů Třinec do vítězného konce, byl by to jeho večer. Nakonec byl ale útočník MARTIN RÉWAY zklamaný i přesto, že vstřelil dva nádherné góly a na další nahrával. "Radost z nich vůbec nemám, jsou k ničemu. Osobní statistiky bych vyměnil za tři body," mrzelo slovenského reprezentanta a bronzového medailistu z nedávného juniorského mistrovství světa.

Réway poslal Spartu do vedení už ve třetí minutě, kdy předvedl ukázkovou akci do prázdné branky s Jaroslavem Hlinkou. Ten dostal od slovenského spoluhráče ideální křižnou nahrávku a akci ještě vyšperkoval tím, že mu kotouč vrátil. "Čekal jsem to, on většinou nahrává a umí to skvěle, Takže jsem věřil tomu, že mi to vrátí do prázdné," prozradil Réway. Ten se podruhé prosadil gólem na 3:0 a přidal ještě jednu nahrávku.

Martin Réway

Ani za stavu 3:0 pro Spartu se lídr tabulky, kterému šlo o extraligový rekord v počtu výher v základní části v řadě, nevzdal. Dokázal otočit na 4:3 a nakonec zvítězit 5:4. "Dobře jsme to rozehráli, dokonce ještě líp, než jsme si představovali. Samozřejmě jsme je s takovým náskokem nechtěli k ničemu pustit, ale bohužel přišly naše fauly. Těmi oslabeními jsme se sami srazili na zem. Nechali jsme hráče samotné před bránou, Novas (Filip Novotný) s tím nemohl nic dělat. Škoda, zkazili jsme si to sami," mrzí devatenáctiletého forvarda.

Sparťané nakonec v duelu nastřádali hned třináct dvouminutových trestů a třikrát inkasovali během soupeřovy přesilové hry. "Tolik vyloučení si prostě nemůžeme dovolit, stálo nás to zápas. Nebruslíme a pak přichází zbytečné nedovolené zákroky hokejkou. Některé fauly byly podle mě sporné, ale víc bych to nekomentoval," našel Réway snadno příčiny první prohry s Třincem v této sezoně.

Dvěma přesilovkovými trefami Oceláři snížili na 2:3 a pouhých 36 vteřinách se jim povedlo prosadit i potřetí a srovnat skóre zápasu. "Nás to samozřejmě trošku srazilo na zem. Nepokryli jsme si hráče před brankou, to se nám nemůže v dalších střetnutích stávat. Musíme na tom zapracovat," uvědomuje si Réway.

A samozřejmě také na faulech, které Spartu tentokrát stály zápas. "To se nám nemůže stávat v utkáních s tak těžkými soupeři. Tým, jako je Třinec, to potrestá, zvlášť když má dvě dlouhé přesilovky pět na tři. Skoro půlku zápasu jsme hráli v oslabení. Třinec je samozřejmě kvalitní tým, ale nemyslím si, že by byli lepším týmem než my. Ale když hrajete tolik přesilovek, tak to tým vyčerpá a nemá pak tolik sil na závěr utkání," uzavřel.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​V příští sezoně budeme ještě silnější

Hráči přistoupili na dočasné snížení platu

Jiří Hrdina: Ze Sparty jsem měl dobrý pocit

​Buchtele prodloužil kontrakt se Spartou