4. 1. 2015 Tereza Velikovská

Eminger: S Jardou Hlinkou je radost hrát

Do sparťanského týmu sice přibyl až na konci listopadu, ale od té doby se stihl skvěle začlenit jak do první pětky, tak do sparťanské přesilovky, kde pálí a rozdává přihrávky na modré čáře. Na ledě Zlína, kde sparťané zvítězili 6:2, přidal obránce VLADIMÍR EMINGER do své bodové sbírky dvě nahrávky. „Už jsem si zvykl, navíc s Jardou Hlinkou je radost hrát. Já mu to přihraju a pak už jen koukám, komu to dává do prázdné brány,“ usmíval se Eminger spokojeně po vítězném vstupu do roku 2015.

Ve Zlíně sparťané čekali na první trefu až do závěru první třetiny, soupeře přitom celých dvacet minut vůbec k ničemu nepustili a přestříleli ho v poměru 21:2. „Říkali jsme si, že jsme tam mohli dát ještě jednu nebo dvě další branky, ale byli jsme rádi, že jsme vedli alespoň 1:0. Čekali jsme, že Zlín do druhé třetiny nastoupí trošku jinak. Že budou víc bruslit, budou nás napadat a zlepší svou hru. To se také stalo, ve druhé třetině jsme nebyli tak dominantní, jako v té první. Jsme rádi, že v té třetí nám to tam pak napadalo a závěr už byl v klidu,“ shrnul dvaadvacetiletý bek.

Vladimír Eminger

Ten si první ze dvou asistencí připsal právě při gólu na 1:0 v poslední minutě první třetiny. Jeho střelu tečoval ještě před brankou útočník Lukáš Klimek a kotouč nakonec doplachtil až za gólmana Štůralu. „Byla to trošku kuriózní branka, trefil jsem ho, myslím, do kalhot. Přiznám se, že to ani nebyla povedená střela, takže to tam spadlo skutečně se štěstím. Gólman zkrátka tu teč nečekal,“ popisoval Eminger.

Druhou gólovou nahrávku přidal u dalšího gólu nejlepšího sparťanského střelce Klimka. A v obou případech šlo o góly v početní převaze, tedy v herní situaci, která sparťanům v posledním utkání s Olomoucí nešla. Tentokrát se v přesilovce trefili hned čtyřikrát! „ Přesilovky proti Olomouci jsme měli špatné. Měli nás přečtené, my nestříleli tolik na bránu. Do zápasu ve Zlíně jsme tak šli s tím, že ve střelbě musíme přidat. Jsme rádi, že nám to tam takhle napadalo. Hráli jsme to v klidu, nahrávali jsme si. A samozřejmě, že ten poslední, kdo to tam většinou nahrával, byl Jarda Hlinka,“ vyzvihuje Eminger svého spoluhráče.

Právě s velezkušeným centrem, parťákem z přesilovkové formace a nejlepším nahrávačem týmu si prý na ledě perfektně rozumí. „V přesilovkové formaci už jsem si zvykl, navíc s Jardou Hlinkou je radost hrát. Já mu to přihraju a pak už jen koukám, komu to dává do prázdné brány,“ směje se s trochou nadsázky muž s číslem 40 na dresu. A chválí i dalšího spoluhráče z první lajny: „ V zápase bylo klíčové, že neproměnili dlouhou přesilovku pět na tři. Adam Polášek to tam krásně zachránil před bránou při jejich šanci. To byl podle mě klíčový moment zápasu.“