26. 10. 2022 Petr Pavlík

Erik Thorell: Snad se začnu trefovat častěji

Útočník ERIK THORELL svým druhým gólem v sezoně poslal náš tým do vedení, ale sparťané nakonec museli rozhodnout o svém vítězství až v prodloužení. V něm obstaral vítěznou branku kapitán Michal Řepík. „Myslím si, že máme za sebou výborné utkání. Hra byla velmi vyrovnaná z obou stran. Mohli jsme mít tři body, ale bohužel jsme si vítězství v základní hrací době nechali utéct. Na druhou stranu jsme se nenechali rozhodit, a nakonec máme dva body, které jsou super,“ ocenil mladší z bratrů Thorellových.

Proti Vítkovicím jsme odehráli napínavé utkání až do konce. Jak bys ohodnotil náš výkon?
Myslím si, že máme za sebou výborné utkání. Hra byla velmi vyrovnaná z obou stran. Mohli jsme mít tři body, ale bohužel jsme si vítězství v základní hrací době nechali utéct. Na druhou stranu jsme se nenechali rozhodit, a nakonec máme dva body, které jsou super. Může za to i Pepa Kořenář. Je skvělé, že se můžeme spolehnout na dva opravdu nadstandardní brankáře.

Ve třetí třetině jsi poslal svůj tým do vedení krásnou střelou do růžku.
Jasně, ale nejdůležitější je to, že se nám daří sbírat body. Je pravda, že to byl hezký gól. David Tomášek mě skvěle našel v útočném pásmu a já už poté chtěl hlavně trefit branku. V ten moment jsem zkusil vystřelit a jsem rád, že střela prošla až do branky. Užil jsem si to.


V předchozích zápasech se ti bodově tolik nedařilo, jsi rád o to víc, že ses konečně prosadil?
Rozhodně. Vím, že tahle sezona není z osobního hlediska zatím úplně nejlepší, ale na druhou stranu jsem se nijak nestresoval a soustředil se hlavně na své výkony. Když budeš tvrdě pracovat v každém utkání, máš velkou šanci, že se úspěch dostaví.

V aktuální sezoně hraješ ve Spartě se svým bratrem Gustafem. Předpokládám, že nastupovat v jednom týmu byl váš společný sen, je to tak?
Určitě. Je to skvělé. V hokeji se navzájem podporujeme, hrát v jednom týmu je pro nás velmi speciální. Věřím, že se nám začne ještě více dařit a budeme spolu úspěšní.

Na utkání si našlo cestu mnoho sparťanských fanoušků. Jak se ti hraje v takové kulise?
V O2 areně je vždycky skvělá atmosféra, vůbec nezáleží na tom, proti komu zrovna hrajeme. Naši fanoušci nás podporují v dobrých i špatných momentech, čehož si moc vážíme. Máme úžasné fanoušky a jsme samozřejmě rádi, že jim můžeme darovat výhru proti tak těžkému soupeři.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hrabík: Musíme více chodit do branky

SPA - KOM 4:5sn - Nájezdové drama pro Kometu

Miroslav Forman prodloužil ve Spartě!

Amazing Places: Chceme být dál inspirací