5. 4. 2022 Petr Pavlík

Finále startuje! Dorostenci začínají v Plzni

Bravo! Sparťanští dorostenci vyřadili v semifinálové sérii liberecké mladíky 3:2 na zápasy a zároveň rozhodli o svém postupu do finále. V něm naši mladíci narazí na Plzeň, se kterou odehrají úvodní dvě finálové bitvy na ledě soupeře. Finále startuje v úterý 5. dubna od 13.00 hodin, druhé vzájemné měření sil je na programu o den později, konkrétně ve středu 6. dubna taktéž od 13.00 hodin.

Urputná série s Tygry se šťastným koncem

Sparťanští dorostenci mají za sebou nakonec úspěšnou semifinálovou sérii s Libercem. Náš tým po úvodním zaváhání na ledě soupeře vyrovnal stav série na 1:1 a odjížděl domů s dobrou výchozí pozicí pro další zápasy. Ve třetím utkání však svěřenci kouče Františka Ptáčka nevstřelili doma ani gól a prohráli 0:2. Kdo by to byl řekl, že se sparťané ještě dokáží vrátit zpátky do série.

Sparťané nejprve v dlouhé bitvě porazili na svém ledě Liberec 5:4 po samostatných nájezdech a o vítězi musela rozhodnout až pátá bitva. V rozhodujícím klání náš tým ztratil své vedení a o postupujícím týmu musely rozhodnout znovu až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější podruhé za sebou sparťané, kteří porazili Liberec 3:2 a stejným poměrem ho vyřadili celkově na zápasy v sérii.

ZÁPASY SEMIFINÁLE PLAY OFF

• SF1: sobota 26. března: Liberec – Sparta 7:3
  • SF2: neděle 27. března: Liberec – Sparta 2:4
  • SF3: středa 30. března: Sparta – Liberec 0:2
  • SF4: čtvrtek 31. března: Sparta – Liberec 5:4sn
  • SF5: sobota 2. dubna: Liberec – Sparta 2:3sn

Rozhovor s Petrem Křišťanem

Po velké bitvě postupujete do finále dorostenecké soutěže. Jaké to jsou pocity?
Skvělé. Je to super. Přiznám se, že v průběhu celé série s Libercem jsem doufal, že dokážeme postoupit. Na začátku jsme si nechali sérii trochu utéct, ale nakonec jsme šťastnější a jdeme dál.

Jak hodnotíš napínavou sérii s Tygry? O vítězi rozhodl až pátý duel.
Byla to dlouhá a náročná série po všech stránkách. Liberec je velmi silným soupeřem, museli jsme si najít cestu k vítězství.

Kde hledat hlavní okamžik celé série?
Myslím si, že klíčovým momentem byl určitě čtvrtý zápas. Liberec byl blízko k výhře, ale ve třetí třetině jsme dokázali vyrovnat a na nájezdy jsme vyhráli.

Přitom v sérii jste prohrávali 1:2. Co vám trenéři říkali po třetí vzájemné bitvě?
Trenéři nám říkali, abychom porážku rychle hodili za hlavu. Hned další den jsme hráli nový zápas, nemohli jsme si lámat hlavu tím, že jsme prohráli. Museli jsme v hlavách myslet už na další utkání.

V posledních dvou zápasech jste vyhráli na nájezdy. Dokazuje to sílu týmu?
Určitě ano. Semkli jsme se jako tým a oba zápasy dorovnali. V nájezdech jsme poté byli šťastnější.

V rozhodujícím utkání jsi vstřelil úvodní branku. Jak moc tě potěšila?
Moc. Přál jsem si, abychom první gól dali my, protože v zápasech proti Liberci jsme dokázali vyhrát pouze tehdy, když jsme se prosadili jako první.

Jak jsi prožíval nájezdy v rozhodujícím pátém utkání? Měl jsi husí kůži?
Bylo to velmi vypjaté, ale celou dobu jsem věřil v naši výhru. Nájezdy jsou, jak se říká, loterie, ale my jsme měli znovu jistotu v brance. Náš brankář mužstvo podržel a pomohl nám k vítězství.

Ve finále vás čeká Plzeň. Jak se připravit na kvalitního soupeře?
Musíme rychle zregenerovat a nabrat síly. Musíme se uklidnit, protože poslední zápasy byly docela velmi vyhrocené. Je důležité vstoupit do prvního duelu s čistou hlavou. Věřím, že sérii urveme.

Plzeňská cesta do finále vedla přes Hradec

Plzeňští mladíci v semifinále vyřadili Hradec Králové 3:0 na zápasy. Byť se na první pohled zdá zřejmé, že Škodovka rozhodla o svém postupu poměrně hladce, všechny zápasy v sérii byly výsledkově velmi vyrovnané. Ve třetí vzájemné bitvě s Hradcem Králové měl lví podíl na výhře útočník Josef Eichler, který zaznamenal jednu branku a stejný počet asistencí.

PROGRAM FINÁLE PLAY OFF

• FIN1: úterý 5. dubna: Plzeň – Sparta