19. 3. 2024 Marek Táborský

Forman: Ani chvíli jsme nepropadali panice

Gólem a asistenci pomohl získat cenné třetí vítězství v extrémně náročné čtvrtfinálové sérii s Libercem. Útočník Míra Forman připisuje výhru především zkušenostem sparťanského kádru. „Podobný vývoj zápasu jsme nezažili poprvé, stále jsme si věřili a nepanikařili,“ řekl po utkání.

Po třech vyrovnaných utkáních máme mečbol. Jaký byl z tvého pohledu ten poslední?
Byl to hodně těžký zápas. Téměř po celou dobu jsme museli dotahovat skóre. Když už jsme začali mít víc ze hry, ve třetí třetině nám dali brzo gól. Naštěstí jsme vždycky dokázali rychle srovnat. V tomhle jsme ale byli silní celou sezonu, mnohokrát jsme dokázali utkání otočit. Za mě fakt super zápas.

Tvé lajně se dnes extrémně dařilo. Na hotel musíte odjíždět spokojení, je to tak?
Hrálo se nám dobře, dali jsme tři góly. Spoustu šancí jsme navíc měli už minulý zápas, kdy jsme bohužel žádnou neproměnili. Rozhodně jsme za to rádi.


Výhra se nerodila lehce. Věřili jste stále, že utkání obrátíte v náš prospěch?
Máme hodně zkušený tým. Žádná panika nebo nervozita mezi námi nebyla. Věděli jsme, že šance přijdou. Přišly. A my je proměnili.

Zároveň jste nepřipustili jakékoliv drama v závěru.
Jo, to máš pravdu, je to tak. (smích) Takhle si pohlídat závěr, proti opravdu silnému týmu, jakým je Liberec, to je pro sebevědomí strašně důležité.

Máte v hlavách to, že sérii můžete ve středu ukončit?
To by byl ideální scénář. Liberec ale známe dobře. Hrají skvěle a určitě si budou chtít sezonu prodloužit a nenechají nám nic zadarmo. Nepodceníme je a budeme hrát stejně pořád dál.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!