29. 3. 2015 Daniel Ryl

Forman: Ani náhodou není nic ztraceného!

Kouč Josef Jandač před druhým semifinálovým duelem pozměnil složení některých útoků a ve třetí formaci se objevil MIROSLAV FORMAN. Útočník Pražanů obstaral s Janem Buchtelem a Danielem Přibylem úvodní dvě branky Sparty. U té první si připsal druhou asistenci a druhou sám vstřelil. Ani to Spartě nestačilo na vítězství. „V prodloužení jsme byli příliš pasivní,“ litoval po utkání čtyřiadvacetiletý útočník.

Člen třetího útoku Sparty byl na ledě těsně před rozhodující brankou Vladimíra Rotha. Co se na ledě stalo? „Neviděl jsem to. Šel jsem střídat a asi tam někdo za mě špatně naskočil. Když jsem se otočil, tak už jsem jenom viděl, jak to doráží do prázdné branky,“ popisoval rozhodující okamžik.

Miroslav Forman

Sparta byla vítězství velmi blízko, ale v závěru třetí třetiny tlak neustála a inkasovala vyrovnávací branku. „Třetí třetinu jsme hráli dobře, ale ty dvě minuty do konce musíme puk sežrat a nepustit je k ničemu, dostali jsme hloupý gól,“ litoval autor dvou kanadských bodů za branku a jednu asistenci.

V prodloužení už domácí dominovali a Sparta doplatila na pasivitu v útoku. „Taky si myslím, že jsme byli zbytečně pasivní. Nevím proč, chtěli jsme hrát aktivně, ale aktivnější byli oni.“ Miroslav Forman nastoupil ve třetím útoku po boku Buchteleho a Přibyla, ale jejich dvě branky Spartě na vítězství nestačily.

„V prvním utkání jsme předvedli špatný výkon. Prohra byla zasloužená, ale tento zápas jsme měli prostě urvat,“ kroutil nechápavě hlavou. Ty ovšem sparťané nesklápí. „Hraje se na čtyři vítězné zápasy a oni nás musí ještě dvakrát porazit. Budou to mít hodně těžký a ani náhodou není nic ztraceného,“ motivuje před pražskými duely.

V Praze čeká oba týmy širší kluziště. Mohlo by to být pro Spartu výhodou? „Myslím si, že máme lepší bruslaře. Jsme rychlejší, což by mělo v Praze hrát pro nás,“ spekuluje dravý útočník, který se ani v Třinci nebál jít do potyček s třineckými hráči. Kudy vede cesta k úspěchu?

„Musíme podat lepší výkon a být zarputilí na puku. Musíme ty zápasy urvat.“ Čtyřiadvacetiletý útočník je i přes svůj mladý věk jedním ze čtyř hráčů, kteří pamatují předloňskou čtvrtfinálovou sérii, ve které se po sedmi zápasech radoval Třinec. „Týmy jsou úplně jiné a změnili jsme hru. Nechtěl bych to srovnávat,“ odmítl porovnání obou sérií.