28. 9. 2021 Petr Pavlík

Forman: Bitka? Dobře jsme se s tím popasovali

Sparťané zvítězili nad Vítkovicemi po velkém boji 3:1! Útočník MIROSLAV FORMAN spolu se svými spoluhráči si po vítězném utkání mohli naplno vychutnat sparťanskou děkovačku. „Odehráli jsme těžké utkání. Myslím si ale, že jsme měli celé utkání od začátku pod kontrolou. Saša nás moc podržel, máme v něm naprostou jistotu,“ přiznává zkušený útočník.

Pátá výhra v řadě, spolehlivý Saša Salák a další cenné tři body. Jak náročné bylo utkání proti Vítkovicím?
Odehráli jsme těžké utkání. Myslím si ale, že jsme měli celé utkání od začátku pod kontrolou. V okamžiku, kdy jsme vedli o dvě branky, se nám bohužel nepodařilo odskočit na rozdíl více gólů. Vzápětí jsme inkasovali. Bohužel jsme navíc neproměňovali šance v útočném pásmu, ale naštěstí nás to nemusí mrzet. Za výhru jsme moc rádi.

Čím to, že jsme neproměňovali více šancí?
Těžko říct. Proti Vítkovicím jsme se střelecky trochu trápili, je škoda, že jsme nevstřelili více branek. Měli jsme hodně šancí, ale bohužel se nám nedařilo vyzrát na jejich brankáře. Myslím si ale, že navzdory neproměňování šancí jsme utkání kontrolovali.

Brankář Saša Salák nás opět podržel, jak se ti líbil jeho výkon?
Saša nás moc podržel, chytá výborně každé utkání. Máme v něm naprostou jistotu. Všichni jsme nadšení, že ho máme v týmu.

V první třetině po inkasovaném gólu jsme ubránili dlouhé oslabení tří proti pěti, což byla velká psychická vzpruha, je to tak?
Určitě ano. Na začátku sezony jsme v Lize mistrů měli trošku problémy, teď se to otočilo v náš prospěch. Hra v oslabení začíná být z naší strany lepší, začíná si to postupně sedat. Jsme rádi, že v oslabení se nám daří.

Na konci utkání jsi byl součástí pořádné potyčky. Jak jsi viděl celou situaci?
Situace se seběhla rychle. Saša zkoušel rozehrávat a oni po odpískání chtěli ještě pokračovat ve hře. Bylo tam z jejich strany sekání, chtěli vyprovokovat šarvátku. V okamžiku, když se prohrává, to není nic neobvyklého. Byli jsme na to připravení. Jsme rádi, že jsme se s tím popasovali.

V příštím utkání hrajeme na ledě Českých Budějovic, kde jsi strávil část uplynulé sezony. Jak se těšíš?
Přiznám se, že na zápas v Budějovicích se strašně moc těším. Strávil jsem v nich úžasný měsíc a půl. Mám tam spoustu kamarádů, zápas bude pro mě hodně pikantní.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Tomášek po zranění: Snad mě to posílí!

Kovář: Pozici jedničky si musím zasloužit

Vstupenky na pražské derby v prodeji!

Krejčík: Potkal jsem tu spoustu kamarádů