26. 3. 2011 Marcela Volfová

Forman: Bojujeme o místa, tak se chceme ukázat

Sparta v předposledním domácím utkání v sezóně porazila Mladou Boleslav těsně 2:1. Velký počet hráčů domácího týmu tvořili junioři, kteří tak dostali šanci ukázat se. Jedním z nich byl i dvacetiletý útočník Miroslav Forman, který přihrál na vítěznou branku utkání. „Za šanci v áčku jsem šťastný,“ uvedl.

Sparta v play-out prakticky o nic nehraje, a tak dostávají přednosti junioři, kteří mají šanci se ukázat a bojovat o případné stálé místo v sestavě áčka. „My jsme teď vypadli a mysleli jsme si, že máme konec sezóny, ale dostali jsme šanci v áčku. Všichni jsme šťastní a musíme se poprat pro příští sezónu,“ prohlásil po utkání Forman.

Miroslav Forman

Sparta měla před utkáním nelichotivou sérii tří porážek v řadě. Tento fakt ale podle Formana neubral na náladě v týmu. „Myslím, že nálada byla dobrá, hodně se omladilo. Chtěli jsme se ukázat, bojujeme o místa, navíc jsme vyhráli,“ uvedl. Samotné utkání ale do vstřelení prvního gólu moc dobré nebylo a ztrácelo tempo. „Těžko říci, čím to bylo. Boleslav hraje o udržení, ale moc to tomu nenasvědčovalo,“ pokrčil rameny Forman.

Pokud se měli v utkání ukázat především junioři, tak Forman tento úkol splnil na jedničku. Měl na hokejce první gólovou šanci Sparty a ve 40. minutě skvěle nahrál na vítězný gól utkání, který vstřelil Sacha Treille. „Dostal jsem puk výborně od našeho obránce. Nejdřív jsem to chtěl rozehrát už ve středním pásmu, ale počkal jsem si. Sacha si výborně najel, zakřičel si, tak jsem mu nahrál a on to dal výborně. Byl to nádherný gól,“ popsal gólovou situaci Forman.

Spartu dnes podržel brankář Filip Novotný, který inkasoval pouze jednou, a vychytal tak svoje první vítězství v extralize. „Super zachytal, podržel nás a díky němu jsme vyhráli,“ pochválil výkon Novotného Forman, který doufá, že junioři dostanou šanci i v dalším utkání, které odehraje Sparta v neděli na Kladně.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

CHL: Spartu čeká v prvním kole Lukko Rauma!

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující