13. 11. 2019 Dáša Šamanová

Forman: Být v čele tabulky je krásný pocit

Naši hokejisté roznesli před vyprodanou O2 arenou Kladno jasně 6:2. Gólem a asistencí přispěl i útočník Miroslav Forman, který si tak zapsal 200. kanadský bod za Spartu. Jak sám přiznal, na jubilejní bod čekal dlouho, ale úspěch přináší i příjemné starosti, protože sparťanský odchovanec neunikne týmovým pokladníkům: „Musím to nějak usmlouvat, už tu lítaly nesmyslné desetitisícové částky. Ale říkal jsem, že dám dva tisíce, tak snad to projde,“ usmíval se po utkání nejlepší sparťan zápasu.

Připsal sis dvoustý bod ve Spartě a byl jsi vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Jaký je to pocit?
Na ten bod jsem čekal už docela dlouho, nebodoval jsem pět zápasů. Kluci mě každý zápas podporovali, že ho dám a hodím něco do kasy. Ale tím mě trošku zbrzdili. A k tomu nejlepšímu hráči – určitě jsem hrál spoustu zápasů mnohem líp, v první třetině jsem byl naprosto šílený. Ale bodově se dařilo, takže paráda.

Bude to drahé?
Musím to nějak usmlouvat, už tu lítaly nesmyslné desetitisícové částky. Ale říkal jsem, že dám dva tisíce, tak snad to projde.

Zdálo se, že jste proti Kladnu měli zápas celou dobu pod kontrolou.
Je to tak. Já si myslím, že výsledek vypadá jednoznačně. I přesto to od nás nejlepší zápas nebyl. Ale po reprezentační pauze to tak občas bývá, bylo v něm spoustu nepřesností. Ale vyhráli jsme 6:2, takže dobrý.

Bylo pro vás důležité dát gól jako první?
Vždycky se hraje lépe, u nás to platí obzvlášť. Dotahovat ztrátu není úplně příjemné. Takže je to určitě důležité.

Zvýšil jsi vedení Sparty na 2:0, jak bys popsal svůj gól a jubilejní bod?
V naší pětce jsme trošku změnili taktiku, měli jsme nacvičený signál a hezky to vyšlo.

Po druhé třetině jste vedli 4:2, šli jste do té třetí s o to větším klidem?
Chtěli jsme hlavně hrát pořád to samé, třeba i nějaký gól přidat. Věděli jsme, že když budeme dobří vzadu, tak budeme mít šance. Tak to taky bylo a šance jsme proměnili.

V utkání nechyběly ani potyčky, mělo podle tebe správný náboj?
Rozhodně. Kladno muselo chodit do branky, potřebovali něco změnit. Byli tím pádem agresivnější, třeba v situacích, kdy měl už Sedlo pokrytý puk. Je to běžná věc, jen jsme všichni byli polití pivem z kotle Kladna.

Loňskou sezonu se nám před první reprezentační pauzou dařilo, pak jsme ztratili štěstí a začali jsme prohrávat. Mysleli jste na to?
Vůbec ne. Snažím se koukat dopředu, ne zpátky. Letos je tu úplně jiný tým, jiní hráči i jiné vedení. Každá sezóna se liší, takže jsem to v hlavě vůbec neměl.

Jaký byl pocit hrát před více než sedmnácti tisíci diváky?
Skvělý. Doufám, že v pátek to bude minimálně stejné. Všichni jsme si to užili. Kdyby bylo vyprodáno každý zápas, tak by to bylo super. Já si zápasy před zaplněnou halou vždy užívám.

Vnímal jsi na ledě také Jaromíra Jágra?
Koukl jsem se na něj, je to legenda našeho sportu. Všichni víme, co dokázal. Ale žádný respekt ani zvláštní zacházení od nás určitě nedostal. Soustředíme se na sebe.

Ty ses objevil i v potyčce s jeho formací.
Ale ani jsem se s ním nechytil. Dvořka do něj šel dobře, ale je to pro nás běžná věc.

Středeční zápas byl speciální pro Honzu Piskáčka, vrátil se po dvou měsících na led. V pátek to bude zase zajímavé pro Vláďu Růžičku, zahraje si proti tátovi. Chystáte na něj něco?
To jsem si vůbec neuvědomil, ale určitě něco vymyslíme, bude to mít také drahé. Teď si s klukama sedneme a něco přichystáme.

V posledním zápase s Hradcem Králové jste prohráli 2:4, jak se připravíte na páteční zápas?
Ten zápas si dobře pamatuju. Bylo to vyrovnané, ale byli o kousek lepší. Uvidíme ve čtvrtek na tréninku, co připravíme. Budeme mít rozbor, video. Teď je brzy o tom mluvit.

V čem by utkání mohlo být těžké?
Hodně nepříjemně po nás chodili, ale teď se jim moc nedařilo. Hodně bruslí a napadají, to je zdobilo.

Co říkáš na vaše prvenství v tabulce?
Je to krásný pocit. Lepší být první než jakékoliv jiné místo. Doufám, že to vydrží, ale sezóna se rozhoduje až na konci.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťany čeká odveta na ledě Plzně

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

KLA - SPA 3:2 - Drama bez bodového zisku

Permanentky na novou sezonu v prodeji!