2. 4. 2015 Tereza Velikovská

Forman: Každý je připraven shodit rukavice

Ve druhém semifinálovém duelu přispěl MIROSLAV FORMAN gólem, v tom třetím, ve kterém sparťané snížili stav série s Třincem na 1:2, zase vyhranou bitkou s Davidem Ciencialou. "Máme tu spoustu hráčů, kteří nemají problém s kýmkoliv se poprat a zastat se spoluhráče. V tom jsme strašně silní, rozhodně se od nich zastrašit nenecháme," slibuje Forman.

Před třetím semifinálovým zápasem bylo poměrně jasné, že pokud chtějí mít sparťané reálnou šanci na postup do finále, musí vyhrát. To se jim nakonec povedlo, soupeře tentokrát porazili 4:1. "Věděli jsme, jak moc důležitý zápas to pro nás je, ale nervózní jsme z toho nebyli. Jasně jsme si řekli, že nebudeme mít žádné poraženecké nálady a podobně. To jsme splnili, šli do toho aktivně a podle mě jsme zaslouženě vyhráli," shrnul čtyřiadvacetiletý forvard.

Toho rovněž potěšilo, že se sparťané dokázali prosadit ve všech herních situacích. Skórovali ve hře pět na pět, v přesilové hře, ve vlastním oslabení a nakonec i do prázdné branky při power play soupeře. "Určitě je to hodně dobrý signál. Přesilovky jsme zlepšili, s Hradcem nám to šlapalo výborně, ale při zápasech v Třinci tam trošku chyběla střelba. Teď už to zase bylo lepší," těší Formana.

Miroslav Forman

Ten si málem připsal další zářez do kolonky bitek už v závěru druhé třetiny, kdy se za brankou postrkoval s Rostislavem Kleslou, ale rozhodčí je k sobě vůbec nepustili. A tak se Forman dočkal až v samém závěru, kdy si z hromadné potyčky všech pěti hráčů na ledě vytáhl Davida Ciencialu a během několika vteřin ho složil na led. Podobně si vedl také obránce Adam Polášek, jehož soupeř skončil v hodně nehokejové pozici.

"Myslím, že to vyhrotili hlavně oni. Byli tam kvůli tomu nejspíš poslaní, takhle to v play off prostě je. Ještě to bude dlouhé a chtěli poslat nějaký vzkaz, zastrašit nás, nebo něco takového. Vyslali tam mladé kluky, kteří se všichni seběhli na Příbu (Daniel Přibyla), a my se musíme bránit," popsal situaci ze 60. minuty zápasu Forman.

Sparta tak podle něj vyslala Ocelářům jasný vzkaz, že se rozhodně nedá: "Máme tu spoustu hráčů, kteří nemají problém shodit rukavice, s kýmkoliv se poprat a zastat se spoluhráče. V tom jsme strašně silní, rozhodně se od nich zastrašit nenecháme. Je to hodně důležité. Co jsem slyšel, tak Poly taky vyhrál, takže super."

Euforie z výhry ovšem trvala jen chvíli, poté už se sparťané okamžitě začali koncentrovat na čtvrtý duel, ve kterém mohou srovnat stav série na 2:2. "Žádná úleva, musíme pořád dál hrát aktivně svůj hokej a jít po nich!" velí Forman. A věří, že stejně jako ve středu jim pomohou skvělí fanoušci: "Bylo to super, na tuhle podporu jsme čekali. Je to něco úplně jiného, než když přijde poloprázdný stadion. Děkujeme divákům, super jsme si to užili."