18. 10. 2022 Daniel Ryl

Forman: První třetina byla katastrofální

Útočník Miroslav Forman svým gólem v úvodu třetí třetiny vyrovnal stav zápasu v Hradci Králové, ale i přes zlepšený výkon a závěrečnou převahu jsme nakonec odjeli bez bodů. "I když jsme měli dobré pasáže, první třetina byla šílená. Neměli jsme vůbec nic," nehledal výmluvy zklamaný střelec.

Zasloužili jsme si vzhledem k průběhu zápasu alespoň bod?
Za první třetinu bychom si žádný bod nezasloužili. V dalších dvou už jsme byli možná lepší, ale první třetina byla katastrofální. Mohlo to být klidně 0:5, tam jsme si zápas prohráli.

Co se stalo?
Těžko říct. Takovou třetinu jsme měli i poslední v Třinci, kde jsme předvedli něco podobného. Nesmí se nám to stávat. I když jsme vyrovnali, bylo to málo.

Třetí třetina ale byla povzbuzením, souhlasíš?
Musíme takhle hrát celý zápas. I když jsme měli dobré pasáže, první třetina byla šílená. Pak taháme za kratší konec celý zápas. Máme velkou sílu a kvalitu, ale bojovnost nám v první třetině scházela. Musíme ji předvádět celý zápas.

Je první třetina varováním i před zápasem s Kometou?
Může se stát, že se třetina nepovede a prohráváte, ale my jsme neměli vůbec nic. I na rozcvičce jsme byli dobře nastavení, ale začal zápas a bylo to pryč. Nedá se nic dělat, musíme jet dál a zabrat proti Kometě.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!