5. 1. 2012 Tomáš Zatloukal

Forman: Soustředíme se sami na sebe

Sparta porazila v dramatickém utkání hosty z Třince 5:4 po samostatných nájezdech. Jednu ze sparťanských tref obstaral mladík Miroslav Forman. „Snažil jsem se co nejrychleji vypálit a padlo to tam," popisoval vytáhlý forvard svou brankou. I díky němu berou Holešovičtí z dnešního zápasu dva body.

Domácí nebyli i přes dvoubodový zisk po utkání spokojení, dobře si uvědomovali, že promarnili náskok tří branek a nechtěně přichystali divákům až nečekaně napínavou koncovku zápasu. „I když jsem vyhráli na nájezdy, nepanovala v kabině spokojenost. Byli jsme spíše zklamaní. S takovým zkušeným týmem, jaký tady máme, si nemůžeme dovolit ztratit tak dobře rozehraný zápas," přiznal Forman. Jednadvacetiletý útočník přitom sám se svým výkonem mohl být spokojený, podruhé v sezóně skóroval.

MIROSLAV FORMAN

Jak? „Ztratil jsem ve středním pásmu puk, kde ho zase vybojoval Adam Lapšanský. Lapša pak zavezl puk do hloubi útočného pásma a přihrál mi. Snažil jsem se co nejrychleji vypálit a padlo to tam," řekl usměvavý talent ke zdařilému momentu sparťanských junáků. Jeho nikterak prudká střela skončila za zády gólmana Martina Vojtka díky teči jednoho z třineckých beků. Po šťastném odrazu kotouč zaplul za vzdálenější tyčku branky Ocelářů. V tu chvíli se Sparta ujala vedení 2:1 a odstartovala skvělou druhou dvacetiminutovku, kdy třikrát skórovala.

Jenže ani tříbranková propast nebyla pro třinecké hokejisty nesmazatelná. Ve třetí třetině vyrovnali a vybojovali cenný bod. Bodovali poprvé po dvou porážkách, nestačili na nevyzpytatelný Litvínov a díky kontumaci prohráli s rozjetou Plzní (původní výsledek 3:0 pro Třinec). Právě Plzeň je momentálně největším soupeřem sparťanů, v tabulce Tipsport extraligy patří Západočechům druhé místo s šestibodovým odstupem právě za holešovickým celkem. „Nekoukáme na soupeře. Soustředíme se sami na sebe a naše vlastní výkony," přesto tvrdí Forman.